K. Makedonya’da bulunan 16 Afganistan vatandaşı İstanbul üzerinden Kanada’ya gitti

Kuzey Makedonya Hükümeti sözcüleri Duşko Arsovski ve Muamet Hoca düzenledikleri basın toplantısıyla gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümet sözcüleri Duşko Arsovski ve Muamet Hoca hükümetin 11. ve 12. toplantılarında getirilen karar ve sonuçlarla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Sözcü, Kuzey Makedonya’nın daha önce geçici ikametgah verdiği uluslararası kuruluş “Açık Devlet Ortaklığı” (Açık Devlet Ortaklığı – OGP) çalışanları, ortakları ve ailelerinden oluşan Afganistanlı 16 kişilik grubun, sabah saatlerinde İstanbul üzerinden Kanada’ya uçtuğunu söyledi.

Hükümetin elektrik arzındaki krizle başa çıkmaya yönelik fon sağlamak için AD ESM’nin 2,9 milyar denar tutarındaki fonu onaylama kararı aldığını söyleyen sözcü, bu karar ile AD ESM’yi bu fonları ek miktarda elektrik sağlamaya yönelik önlemlerin uygulanması için kullanmaya mecbur kılındığını belirtti.

Sözcü, Hükümetin, tüm ülke topraklarında riskler, tehlikeler ve diğer kazalar durumunda benzersiz bir referans numarasına sahip tek iletişim ve bilgi sisteminin organizasyonu ve işleyişi hakkında bir Kararname kabul ettiğini bildirdi.

Read Previous

Tek seçim bölgesi için çalışma grupları önerisi hükümet toplantısında görüşülmedi

Read Next

Başbakan Kovaçevski Hırvatistan Büyükelçisi Tigan’ı kabul etti