K. Makedonya ve Arnavutluk hükümetleri, ikili işbirliğinin geliştirilmesi için anlaşmalar ve muhtıralar imzaladı

Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un bugünkü hükümetler arası oturumu kapsamında, iki hükümetin ilgili bakanlıkları çeşitli alanlara atıfta bulunan anlaşmalar ve muhtıralar imzaladı.

İmza törenine Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama katıldı. Başbakanlar, bu tür anlaşma ve muhtıraların iki ülke arasındaki işbirliğini daha da güçlendirdiğine ve her iki ülke vatandaşları için yakınlaşma, güçlendirme ve güvenli bir gelecek sağlama fırsatı sunduğuna dikkat çekti.

Anlaşmalar ve muhtıralar, Avrupa entegrasyon süreci, savunma, güvenlik, altyapı, enerji, kültür, uluslararası suçla mücadele, iki ülkenin demiryolu bağlantısı, dijital teknoloji alanındaki hizmetlerin standardizasyonu, kamu maliyesi, girişimciliğin geliştirilmesi ve diğerleri alanında işbirliği için Ohri Gölü’nde uluslararası su taşımacılığı alanlarında işbirliğine atıfta bulunuyor.

Arnavutluk Hükümeti bakanlıkları ile anlaşmalar ve muhtıralar Avrupa İşleri Sekreterliği, Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Enformasyon Toplumu ve Yönetim Bakanlığı, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı, Enformasyon bakanlıkları arasında imzalandı.

Read Previous

2022 FIFA Dünya Kupası’nda G Grubu: Sırbistan

Read Next

ABD Yunanistan’a MQ-9 Reaper İHA’ları konuşlandırdı