Türk Demokratik Partisi (TDP) tarafından yapılan açıklamada, yürürlüğe giren yeni vatandaşlık yasası ile ilgili hizmet ve yardımcı olabilmek amacıyla “Vatandaşlık Yasası El Kitapçığı”nın hazırlandığı belirtildi.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas imzasıyla yayınlanan açıklamada, “Bizden uzakta olmanıza rağmen kalbiniz ve hatıralarınız her zaman göçüp gittiğiniz ata topraklarındaydı. Hayatını burada sürdüren bizler ise, Türk Demokratik Partisi çatısı altında her zaman halkımızın siyasi haklarını var gücümüzle savunduk. Ayırımcılığı bertaraf etmek ve büyük bir haksızlığı ortadan kaldırmak adına Kuzey Makedonya Vatandaşlık Yasasında önemli bir değişikliğe imza attık.” denildi.

Yeni yasal değişikliğin yürürlüğe girmesiyle, göçmenlere yeniden vatandaşlığa başvuru hakkı doğduğu kaydedilen açıklamada, “Yasanın öngördüğü şartları yerine getiren göçmenlerimiz, yeniden hak ettikleri vatandaşlığı alma hakları doğmaktadır. Sizlere hizmet ve yardımcı olabilmek amacıyla hazırlamış olduğumuz “VATANDAŞLIK YASASI EL KİTAPÇIĞINI” paylaşmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız. Kitapçığın hazırlanmasında büyük emek gösteren değerli hukukçu kardeşim Sn. Ufuk Klinçe’ye, 9.dönem Milletvekilimiz ve TDP Genel Başkan Yardımcımız Sn.Dr.Yusuf Hasani’ye ve grafik çalışmasını yapan yakınım ve her daim yardımcımız olan Sn. Cemil Bayrami’ye sonsuz teşekkür eder, şükranlarımı belirtmek isterim.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

K. Makedonya tarihi maçta İzlanda’yı konuk ediyor

Sonraki Haber

Kosova’da halk yerel seçimlerin ikinci turu için sandık başında