K. Makedonya Maarif Okulu ile Yeşilay iş birliğinde bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi

Kuzey Makedonya Kalkandelen Uluslararası Maarif Okulu’nda, Türkiye Maarif Vakfı ile Yeşilay iş birliğinde Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitim Programı uygulandı.

Konuyla ilgili Kalkandelen Maarif Okulu’ndan yapılan açıklamada, ‘’Program kapsamında; özellikle teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere, tütün, kumar, alkol ve madde bağımlılıkları ile sağlıklı yaşam alanlarına dair temel koruyucu-önleyici bilgilendirmelerin aktarıldığı eğitim içerikleri paylaşıldı. Bu doğrultuda, Türkiye Maarif Vakfı’nın balkan ülkelerinde bulunan okul öncesi, ilkokul ve rehber öğretmenlerine yönelik yenilenen içeriklerle TBM Uygulayıcı Eğitimi verildi.’’ İfadelerine yer verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamada ise ‘’28 – 29 Ağustos tarihlerinde Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde bulunan Türkiye Maarif Vakfı okullarında TBM Uygulayıcı Eğitimi’ni gerçekleştirdik.’’ denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

‘’Eğitim programımız sonunda; Maarif Vakfı okullarında görevli TBM uygulayıcılarıyla, içeriklerin Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ndeki okullarda aktif olarak uygulanması, global olarak bağımlılıkla mücadele kapasitesinin desteklenmesi ve Ülke Yeşilaylarımızın iş birliğinde Balkanlar’da yaygınlaşmasını hedefliyoruz.

Yeşilay’ı dünyanın dört bir yanında temsil etmeye, faaliyetlerimizin yaygınlaşması için özveriyle çalışmaya devam ediyoruz!’’

Read Previous

Arnavutluk ikinci kez BMGK Dönem Başkanlığını devralıyor

Read Next

70. Bulgaristan Bisiklet Turu’nu Çekyalı sporcu Michal Schuran kazandı