K. Makedonya Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü ekipleri ülkeye döndü

Türkiye’deki deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılan Kuzey Makedonya Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü ekipleri ülkeye geri döndü.

Koruma ve Kurtarma Müdür Yardımcısı Zülfikar Zeynula tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü olarak, Türkiye Cumhuriyetinde meydana gelen deprem bölgesinde arama ve kurtarma yapan ilk ekipimiz bugün sağsalim Makedonyaya dönüş yaptılar.

Soğuğa, uykusuzluğa, pek çok zorluğa rağmen cansiperane durmadan, calışan, gayret gösteren tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.

Depremde hayatını kaybeden kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesini, evladını, evini, işini herşeyini kaybetmiş, gözlerinde hayata dair hiçbir umudu kalmamış, yardım çadırında yeniden hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimize Allah sabır ve güç versin.

Bu zor zamanda, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen, en çok yardıma ihtiyacı olduğu bir dönemde kardeşlerimize bir nebze yardımcı olabilmeyi, bu görevi bana nasip eden Allah’a hamdolsun.

Hem görevimi, hem de canıgönülden Anavatanıma insani görevimi yerine getirmeye gittiğim, İlk günden telefonda arayan soran, sosyal medyada tek tek okuduğum güzel mesajlar yazan, dualarını esirgemeyen, destek vermeye çalışan herkezden Allah razı olsun.

Acımız nekadar büyük olursa olsun, bu zor günleri insani duygularla el birliği ile en kısa zamanda atlatacağımıza, üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum. Allah bir daha Türkiyemize, ve insanlığa böyle zor günler yaşatmamasını dua ediyorum. Allah Anavatan Türkiyemize zeval vermesin.”

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugüne kadar nasıl olduysa bundan sonra da milletimle beraber bunun üstesinden geleceğiz

Read Next

Kuzey Makedonya’dan iki yardım tırı deprem bölgelerine yola çıktı