K. Makedonya İçişleri Bakanı Spasovski, ABD’de

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) resmi ziyarette bulunuyor.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Makedonya ve Makedon kökenli Amerikalılar için Kongre Grubunun eşbaşkanlığını yapan Kongre üyesi Lisa McClain ile bir araya geldi.

Kendi adına ve Kuzey Makedonya Hükümeti adına Kongre Üyesi McClain’e şükranlarını ifade eden Bakan Spasovski, Kongre Grubunun Makedonya için gösterdiği çabaların faydalarını vurguladı.

Kuzey Makedonya’nın aynı modeli takip ettiğini kaydeden Spasovski, “Makedon asıllı Amerikalıların Amerikan sosyal yaşamına başarılı bir şekilde entegre olduklarını, sivil ve dini özgürlüklerin yanı sıra temel insan haklarının korunmasına da eşit bir şekilde katıldıklarını, bunun da onları Amerikan toplumunda önemli aktörler haline getirdiğini söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Bakan Spasovski, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ne yönelik vize serbestleştirme süreci ve Batı Balkanlar’da Demokrasi ve Refah Kanun Tasarısı’nın kabul edilmesi için destek talebinde bulundu.

Kongre Üyesi McClain, bugünkü toplantıdan duyduğu özel memnuniyeti dile getirerek, bu vesileyle ABD’deki Makedon toplumuyla karşılıklı saygı ve işbirliği ilişkisiyle beslenen ve ayakta kalan mükemmel işbirliği ve ilişkilere vurgu yaptı.

Read Previous

Saraybosna YEE’de Türkçe öğrenen Boşnak öğrenciler, AA’nın “Yılın Kareleri” oylamasına katıldı

Read Next

TEKNOFEST 2024’te toplam 75 milyon TL ödül ve maddi destek