K. Makedonya Hükümeti yarın yeni tedbirleri görüşecek

Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Dr. Venko Filipçe, bu sabah Genel Koordinasyon Kriz Kurmay Başkanlığı’nda Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu’nun geçen hafta yaptığı toplantıda oy birliği ile kabul ettiği Kovid-19 önlemlerini önerdi.

Bakan Filipçe, sağlık uzmanları tarafından önerilen önlemlerin tam olarak desteklendiğini ve ülkedeki nispeten istikrarlı epidemiyolojik durumun korunmasında ve ülkede aşılamanın artırılmasında sonuç vereceğine dikkat çekti.

Ülkedeki durumdan bahseden Filpçe, hastanelerin aşısız hastalarla dolu olduğunu, yani aşısız ve hastaneye yatanların yüzde 75 ile yüzde 80 arasında değiştiğini açıkladı.

Bu tür, ancak aynı zamanda bölgenin her yerinde, Bulgaristan, Hırvatistan, Slovenya, Yunanistan’ın yanı sıra Avusturya, Hollanda ve diğerlerinde çok daha katı önlemler mevcuttur.

Bakan Filipce, hükümet toplantısında sunulacak önerilerini dinlemek için akşam saatlerinde Sendikalarla bir toplantı yapacak.

Genel Koordinasyon Kriz Kurmay Başkanlığı’nın bugünkü toplantısında herhangi bir sonuca varılmadı, önerilen önlemler yarın bir Hükümet toplantısında ele alınacak.

Read Previous

Yunanistan ve Suriye sınırını geçmeye çalışan 6 kişi yakalandı

Read Next

K. Makedonya’da iki günde 5 bin 611 vatandaş aşı oldu