K. Makedonya Hükümeti Genel Sekreteri Zekiri istifa etti

Kuzey Makedonya Hükümeti Muhamed Zekiri, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Organize Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele Başsavcılığı, Hükümet Genel Sekreteri Muhamed Zekiri ve diğer iki Hırvat vatandaşı hakkında soruşturma başlattı. Zekiri’nin tutuklu yargılanması talep ediyor.

Soruşturmanın ardından Hükümet Genel Sekreteri Muhamed Zekiri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, görevinden istifa ettiğini söyledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski’ye hitap eden Zekiri, “Çalışma hayatım boyunca her zaman doğru yolu, dürüstlük, adalet ve hakikat yolunu seçtim. Hayatımın bu değerlerine sadık kalmak istiyorum. Bu nedenle, kişisel bütünlüğü olan bir kişi olarak, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti Genel Sekreterliği görevinden geri dönülmez istifamı sunuyorum. Sistemin kurumlarına inanıyorum, hakkaniyete ve adalete inanıyorum ve gerçeğin ortaya çıkacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Zekiri, suçsuzluğunu kanıtlamak için her an tüm kurumların emrinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Soruşturmada açıklanan eylemlere göre, birinci şüpheli Zekiri’nin memur sıfatıyla 353. maddenin 5. fıkrası uyarınca resmi makamı ve yetkiyi kötüye kullanma suçunu işlediğine dair makul şüphe bulunduğu belirtildi.

Read Previous

Türk karateciler, Sırbistan’da sahne alacak

Read Next

Ukrayna’da Kramatorsk garı vuruldu: 4’ü çocuk 39 sivil öldü