Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu Başkanı Muamed Seydini ve Genel Sekreter Filip Popovski, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve TFF Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Türkiye’den misafirlerle yapılan görüşmenin, iki dost federasyon arasındaki yapıcı iş birliğinin devamı niteliğinde olduğu belirtildi. Görüşmede Makedonya Futbol Federasyonu TFF ile Kuzey Makedonya federasyonunun faaliyetleri ve gelecekteki iş birliği fırsatlarının ele alındığı belirtildi.

Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu Muamed Seydini, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Avrupa’nın en büyüklerinden biri olduğunu söyledi.

Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu’nun küçük fakat büyük işler için çabalayan ve eşit futbol tutkusu olduğunu kaydeden Seydini, “Türkiye’den gelen meslektaşlarımıza bize verdikleri destek için teşekkür ederim. Kendilerinin tüm kararlarında büyüklükleri ve mali payları ne olursa olsun tüm milletlere sevgi ve saygı duydukları görülüyor.” ifadelerini kullandı.

İyi ilişkilerin gelecekte de devam edeceğini söyleyen Seydini, “Türkiye Futbol Federasyonu’nda ortağımızın olması bizim için son derece önemli ve inanıyorum ki, somut projelerle gelecekteki işbirliğimiz çok daha üst düzeyde olacaktır.” dedi.

Açıklamada Türkiye heyetinin yaklaşan Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu Olağan Seçim Kurulu ve Makedonya milli takımı için Avrupa Şampiyonasında başarılar dilediği ifade edildi.

Önceki Haber

Son 24 saatte 416 yeni vaka, 7 ölü

Sonraki Haber

Dışişlerinden, Rum-Yunan ikilisi, Fransa ve bazı Arap ülkelerinin katılımıyla düzenlenen ‘Dostluk Forumu’na tepki