Japonya Hükümeti, Covid-19 ile mücadele kapsamında, Kosova’daki hastanelerin kapasite artırımı için Sağlık Bakanlığına 810 bin Euro değerinde tıbbi ekipman bağışında bulundu.

Sağlık Bakanlığına ilk aşamada 20 Şırınga Pompası ve 10 Elektrokardiyogram teslim edildi. Tıbbi malzemeler, Japonya’nın Kosova Büyükelçisi Akira Mizutani tarafından, Sağlık Bakanı Armend Zemaj’a teslim edildi.

Törende yaptığı konuşmada Bakan Zemaj, Covid-19 salgını süresince Japonya Hükümeti’nin sağlık alanında sunduğu desteklerden dolayı minnettar olduğunu ifade etti.

Büyükelçi Akira Mizutani de, Japonya’nın Covid-19’un zor döneminde Kosova’nın yanında olduğunu ve sağlık sektörünü güçlendirmede Kosova’yı desteklemekte kararlı olduklarını vurguladı.

Japonya Hükümeti tarafından yapılan bağışın ikinci kısmındaki ultrason cihazı ile portatif xray cihazlarının yaz aylarında Kosova’ya gelmesi bekleniyor.

Bugün bağışı yapılan tıbbi ekipmanlar, başta Priştine Devlet Hastanesi olmak üzere, diğer bölge hastanelerine de dağıtıldı.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

“Dünyanın pek çok yerinde İslam düşmanlığı hastalığı tıpkı kanser hücresi gibi hızla yayılıyor”

Sonraki Haber

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda can kaybı 254’e yükseldi