Japonya Büyükelçiliği tarafından Gostivar Ferid Murad Hastanesi’ne küçük projeler ve insan güvenliği hibe programı kapsamında 60 bin 635 euro’luk yatırım yapıldı.

Proje ile, Radyoloji Bölümü’ndeki çalışma kalitesini artırmayı amaçlayan bir dijital radyografi yazıcısı satın almak için fon sağlıyor.

Bugün Gostivar’da Büyükelçi Hironori Savada, Belediye Başkanı Arben Taravari ve hastane müdürü Yakup Yakupi’nin katılımıyla hibe anlaşması imzalandı.

Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, dünyanın ciddi sosyo-ekonomik sonuçları olan en büyük sağlık krizlerinden biriyle karşı karşıya olunduğu bir zamanda, Küçük İnsan Güvenliği Projeleri için Hibe Programının (GGP) bir parçası olan Japon Büyükelçiliğinden gelen yardımı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Taravari, “Dijital röntgen cihazı içeren yardım, Gostivar’daki “Ferid Murad” Genel Hastanesinin kapasitesinin güçlendirilmesine önemli katkı sağlayacak ve pandemiyle mücadelede ön saflarda yer alan sağlık profesyonellerinin işlerini kolaylaştıracak. Kendi adıma ve Gostivar vatandaşları adına Japon halkına ve Büyükelçi Hironori Savada’ya şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Japonya Büyükelçisi Savada, Gostivar’daki Genel Hastane için tıbbi ekipmanın iyileştirilmesi projesinin 2021 yılında bu programdaki beşinci hibe olduğunu söyledi.

Önceki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 636 hasta tedavi ediliyor

Sonraki Haber

Avustralya Açık’ta Sırp Novak Djokovic’in rakibi Medvedev