İtalya teknik direktörü Mancini, K. Makedonya eşleşmesini değerlendirdi: Harika bir kura değil

İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Roberto Mancini, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turunda eşleştikleri Kuzey Makedonya kurasını değerlendirdi.

İtalya Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu kuralarının kendileri için çok iyi olmadığını bununla beraber kendilerine güvendiklerini belirtti.

İtalya Futbol Federasyonunun (FIGC) sitesinde kuralara ilişkin görüşleri yer alan Mancini, “Harika bir kura değil, biraz daha iyi bir kura olabilirdi.” ifadesini kullandı.

Mancini, Dünya Kupası’na gitmek için play-off turunda Portekiz, Türkiye ve Kuzey Makedonya gibi takımları geride bırakmaları gerektiğini, bunların zor maçlar olduğunu ifade etti.

Deneyimli teknik adam, Kuzey Makedonya’nın iyi bir eleme turu geçirdiğini belirterek, “Onlara karşı iyi bir maç çıkarmak gerekiyor sonrasında finali nerede oynayacağımıza bakacağız.” yorumunu yaptı.

Roberto Mancini, “Her zaman kendimize güveniyoruz ve pozitifiz. En önemli şey tüm oyuncuların hazır olacak olması.” değerlendirmesinde bulundu.

İtalya, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turunda C ayağında yarı finalinde Kuzey Makedonya ile eşleşti.

Read Previous

SDSM’nin yeni başkanı 12 Aralık’ta seçilecek

Read Next

Edirne’de Yunanistan’a kaçarken yakalanan FETÖ şüphelisi tutuklandı