İstanbul’da Rumeli Kanaat Önderleri ‘’Uluslararası İnsan Hakları ve Kültür Ödül Töreni’’ düzenlenecek

İstanbul’da Rumeli Kanaat Önderleri tarafından yarın akşam ‘’Uluslararası İnsan Hakları ve Kültür Ödül Töreni’’ düzenelenecek.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesine katkı sunan Rumeli kültürü ve medeniyetinin yaşatılması, tanıtılması noktasında gayret gösteren ve 2021 yılında İstanbul’da kurulan Rumeli Kanaat Önderleri tarafından Balkanlar ile Türkiye’nin barış yarımadası olması idealinden hareketle her Balkan ülkesinden kişi ve kuruluşların ödüllendirileceği ‘’Uluslararası İnsan Hakları ve Kültür Ödül Töreni’’ yarın akşam İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’de bakanlık ve milletvekilliği yapan; bürokraside, Rumeli camiasında sivil toplum kuruşlarında birçok başarılı çalışma ve hizmetleri geçen sanayici, iş adamı, STK Başkanı, yazar, yapımcı vb. konumlarda olan kişiler, kendilerini; Rumeli Kökenli STK’ların yürüttüğü değerli faaliyetlerin yanında, bir müşavere ve fikir kulübü olarak tanımlıyor.

Türkiye’de, çalışkan, dürüst ve başarılı Rumelililer adına faaliyetlere başlandığı andan itibaren; dost ve kardeş Balkan Ülkeleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin aynı barış yarımadasında, ortak tarih, kültür, gelenek ve medeniyet mirasının ışığında daima birlikte var olması idealinde faaliyet yürüten kişi ve kuruluşları yakından takip ediyor.

Rumeli Kanaat Önderleri ödül töreninin amacını şu şekilde açıklıyor: ‘’Maksadımız bu kişi ve kuruluşların Türkiye kamuoyu ve yaşadıkları ülkelerinde tanıtılıp, takdir edilmesi ve teşekküre layık olduklarının bilinmesidir.’’

Read Previous

K. Makedonya’da grip aşısı kayıtları başladı

Read Next

Takviye Kursları’nda dersler başladı