İstanbul Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Doğu Makedonya’da beş okulla kardeş okul protokolu imzalayacak

İstanbul Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bugün Doğu Makedonya’yı ziyaret edecek. Ziyaret esnasında Doğu Makedonya’daki beş okul ile kardeş okul protokolu imzalanacak. En kısa zamanda Doğu Makedonya’dan bir öğrenci grubu Çekmeköyde misafir edilmesi bekleniyor.

İstanbul Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü heyeti, dün, Doğu Makedonya’da kardeş okul protokolu imzalama doğrultusunda TDP Genel Merkezinde Genel Başkan ve Milletvekili Kenan Hasip, ÇSPB Müsteşarı Enver Hüseyin ve Eğitim ve Bilim Bakanlığı Pedagoji Kurumu Müdürü Muhittin Kahveci tarafından kabul edildi.

Pedagoji Kurumu müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yapılan heyetler arası görüşmede Doğu Makedonya’daki beş okulla kardeş okul protokolu imzalanması konusunda karar verildiği ifade ediliyor.

Görüşmelerde, TDP Genel Başkanı Kenan Hasip, bu gibi işbirliği ve kardeş okul projelerini desteklediğini ve bu toprakların insanlarına sahip çıkma duygusu varolan değerli müdür ve heyetine teşekkür etti.

Yazılı açıklamada, Makedonya’daki çok etnik yapılı sistemde Türkçe eğitimi ile ilgili bilgi veren Pedagoji Kurumu Müdürü Kahveci, Bayrampaşa ilçe eğitim müdürlüğü ve Beşiktaş ilçe eğitim müdürlüğünden sonra Çekmeköy Milli Eğitim Müdürlüğünün de bu kapsamda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ettiği belirtiliyor.

İstanbul Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü heyeti, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, okul müdürü ve müdür yardımcılarından oluşuyor.

Read Previous

İngiliz köyü 20 milyon sterline satılıyor

Read Next

Bulgar Deniz Kuvvetleri Türk ve Kanada gemileriyle tatbikat gerçekleştiriyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *