İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Makedonya’ya yardım eli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sel felaketi ile zor günler geçiren Makedonya’ya yardım ekibi gönderdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sel felaketi ile zor günler geçiren Makedonya’ya yardım ekibi gönderdi. Sel nedeniyle 20 kişinin yaşamını yitirdiği Başkent Üsküp’e, yaraların hızla sarılması için; 10 araç ve 23 personelden oluşan yardım ekibi sevk edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zor günler geçiren Makedonya’ya yardım elini uzattı. Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri yardım çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye hareket etti.

Makedonya’nın Başkenti Üsküp ve çevresinde etkili olan sel felaketi nedeniyle birçok bölge sular altında kaldı. Metrekareye 93 kilogram yağışın düştüğü bölgede yaşanan sel nedeniyle ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM sel felaketi sonrası 10 araç ve 23 personelden oluşan yardım ekibini Üsküp’e gönderdi. Yardım faaliyetleri için; 6 adet Su Tahliye Aracı, 1 adet Bakım Aracı (İtfaiye), 1 adet Kombine Aracı (İSKİ), 1 adet Mobil Büfe, 9 Ton Tazyikli Yıkama Aracı (İstaç) ve 23 personel yola çıktı.
İstanbul İtfaiyesi, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı su tahliye çalışmaları, İSKİ hat ve kanal temizliği, Atık Yönetim Müdürlüğü ve İSTAÇ ekipleri ise şampuanla yol yıkama çalışmalarına destek verecek. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ise bölgede personelin ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Mobil Büfe ile hizmet verecek.

MİLLİYET

Read Previous

Yunanistan’daki iki Türk askeri ataşe kayıp

Read Next

Yunusemre’den Üsküp’e Yardım Eli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *