İsmail Kılıçarslan Üsküp’te

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan Yunus Emre Enstitüsü  Üsküp müdürlüğünün düzenleyeceği programda konuşacak. 

Yunus Emre Enstitüsü  Üsküp müdürlüğü, 1 eylül salı günü saat 16:30’da Yunu Emre Üsküp merkezinde edebiyatçı ve yazar İsmail Kılıçarslan’ın katılımıyla “İslam Medeniyeti Ne Değildir?” söyleşisi düzenleyecek.

İsmail Kılıçarslan kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a taşındı. İlahiyat eğitimini yarıda bırakarak bu kez aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümüne kaydoldu.

İlk şiiri Kaknüs Dergisi’inde yayınlanan şairin; Hece, Yedi İklim, Dergah, Kırklar,Fayrap, Atlılar ve İtibar gibi dergilerde de şiirleri yayınlandı. “Portakal, Turta, Bir de Kirpi”, “Ablam Uzak Ülkede”, “Amerika Sen Busun” ve “Gelecek ve Diğer Meseleler” isimli dört şiir kitabı var. “Ablam Uzak Ülkede” ile 2004 yılında Cahit Zarifoğlu Şiir Ödülü’nü aldı. “Başka Masallar” isimli bir “büyüklere masallar” kitabı da olan şair, ayrıca belgesel senaryoları da yazdı. Senaryosunu yazdığı belgeseller arasında “Aliya”, “Cahit Zarifoğlu – Yaşamak” ve “Roger Garaudy” var. Bu belgesellerden “Aliya”, “T.Y.B Yılın Belgeseli” ödülünü aldı. “Cahit Zarifoğlu – Yaşamak” ise Antalya Film Festivali’nde finalde yarıştı.

 

 

Read Previous

Shkupi Beraberlik Serisine Devam Ediyor

Read Next

Muhalefet Yarın Meclis’te

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *