‘İslam’ın yüzü biziz, kendimiziz’

Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Zain, terör olaylarının İslam’la bağdaştırılabildiğini belirterek, “İslam’ın yüzü biziz. O yüzden ne yaparsak yapalım İslam’a uygun yapalım” dedi.

Lübnan asıllı, İsveçli dünyaca ünlü şarkıcı Maher Zain, “İstanbul’da, Paris’te, Brüksel’de ya da diğer şehirlerdeki terör olayları, öyle olmaması gerektiği halde maalesef İslam’la bağdaştırılabiliyor. Buna karşın bütün Müslümanlara şunu söylemek istiyorum, İslam’ın yüzü biziz, kendimiziz. Diğer insanlar İslam’ı bizim yaptıklarımız üzerinden göreceklerdir. O yüzden ne yaparsak yapalım İslam’a uygun hareket ederek yapalım ki, yanlış algısı olan insanlar bizim üzerimizden doğru manadaki İslam’ı tanısın.” dedi.

“Mustafa Ceceli ile düet yaptık”

Yeni çıkacak olan albümünde yer alan Türkçe parçaların son kayıtları için İstanbul’a gelen Maher Zain, AA muhabirine yaptığı açıklamada albümün mayıs ayında müzikseverlerle buluşacağını belirterek, “Albümümde 5 tane de Türkçe şarkım olacak inşallah. Bu parçalardan birinde Mustafa Ceceli ile düet yaptık.” bilgisini verdi.

Zain, yeni albümde yer alacak İngilizce parçalarının orijinal sözlerinin Arapça olduğunu, Türkçe parçaların ise müzisyen Ahmet Kurtiş tarafından yazıldığını söyledi.

“İslam’a uygun hareket edelim”

Avrupa’da İslam’ı yanlış tanıyan insanlar da bulunduğuna dikkati çeken Zain, şu değerlendirmeyi yaptı:

“İstanbul’da, Paris’te, Brüksel’de ya da diğer şehirlerdeki terör olayları, öyle olmaması gerektiği halde maalesef İslam’la bağdaştırılabiliyor. Buna karşı bütün Müslümanlara şunu söylemek istiyorum, İslam’ın yüzü biziz, kendimiziz. Diğer insanlar İslam’ı bizim yaptıklarımız üzerinden göreceklerdir. O yüzden ne yaparsak yapalım İslam’a uygun hareket ederek yapalım ki, yanlış algısı olan insanlar bizim üzerimizden doğru manadaki İslam’ı tanısın. İslam, savaşı veya terörü teşvik eden bir din değildir. Ben işimden dolayı bütün dünyayı geziyorum. Müslüman bir sanatçıyım ve Müslüman olduğum için gurur duyuyorum.”

Zain, konserler için bütün dünyayı dolaştığını dile getirerek, gittiği ülkelerde de Müslümanlarla tanıştığını, o ülkelerdeki diğer insanlardan bir farkları olmadığını, herkes gibi hayat mücadelesi verdiklerini vurguladı.

 

AA

Read Previous

Kosova Polisi: Seselj Kosova’ya gelirse tutuklanacak

Read Next

Kral Selman resmi törenle karşılandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *