İslam Birliği (Diyanet İşleri) Başkanı Şakir Fetahu, başkanlığa atanmasından sonra ilk kez medya temsilcileri ile buluşma gerçekleştirdi.

İslam Birliği’nin geçici Başkanı Fetahu, gerçekleştirdiği buluşmada bunun sadece bir nezaket toplantısı olmadığını ve Kuzey Makedonya’daki İslam dini cemaatinin, medyanın toplumdaki rolünü takdir etttiğini söyledi.

Fetahu, “İslam Birliği, medya temsilcilerine kaynak bilgi sağlamayı herzaman dini, ahlaki ve yasal bir görev hissetmektedir” dedi. İslam Birliği’nin yerli ve yabancı medyaya her zaman eşit davrandığını söyleyen Şakir Fetahu, bundan sonra da eşit davranılacağını bildirdi.

Kuzey Makedonya’nın çok kültürlü ve çok ırklı bir ülke olduğunu dile getiren Fetahu, bunun bir eksiklik değil aksine Allah’tan bir hediye olduğunu söyledi.

Yeni başkanın seçimi için şartların uygun hale getirilmesine kadar, Recepi’nin yerine Gostivar Müftüsü Şakir Fetahu’nun vekaleten görev yapacağı belirtilmişti.

Görevden alınmasının ardından Recepi, 29 Mayıs’ta bir yazılı açıklama yayınlayarak, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Önceki Haber

Çinli şirket, Kovid-19 aşısının ilk klinik denemelerinden olumlu sonuç aldı

Sonraki Haber

Mevcut bir ilacın Kovid-19’da hayatta kalma şansını arttırdığı tespit edildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × five =