İslam Dini Birliği Başkanı Şakir Fetahu, Ramazan Bayramı vesilesiyle tebrik mesajı yayınladı.

İslam Dini Birliği Başkanı Şakir Fetahu, sosyal medya hesabından yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sevgili mümin kardeşlerim!Yılın en büyük mükafatlarına mazhar olduğumuz Ramazan Bayramına büyük bir sevinç ve neşeyle ulaşmış bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca Yaradanımız Yüce Allah’ın rızasını kazanmak için ruhumuzla ve bedenimizle gösterdiğimiz büyük fedakarlıklardan dolayı bu gün, büyük bir gönül huzuru içindeyiz. Düşüncelerimizi ve kişiliğimizi yeniden şekillendirdik, ruhlarımızı ve kalplerimizi yücelttik, Allah, insanlar ve çevremizdeki dünya hakkında yüksek bir farkındalık geliştirdik.Ramazan Bayramı, imanın imansızlığa, iyiliğin kötülüğe, cömertliğin cimriliğe, dayanışmayanın aşağılamaya, yakınlaşmanın izolasyona, barışın çatışmaya, maneviyatın maddeciliğe, uzlaşmanın intikama karşı bir iman zaferidir. Kısacası: Bu büyük bayram, mutlak güç sahibi Yüce Allah’ın emanet ettiği vasiyetin yerine getirilmesinin bir simgesidir:Bununla ilgili olarak sonsuz Ramet sahibi Yüce Allah, Kuran-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:

“Kendisini kötülüklerden arındıran (inkârdan ve isyandan) temizlenen, Rabbinin adını anıp namazı dosdoğru kılan kurtuluşa ermiştir.” (A’la suresi 14-15)Bu mubarek Ramazanda, oruç tuttuğumuz günlerde tehlikeli Covid-19 virüsü hep bizimle birlikteydi. Bu, imanlı insanların mücadele değerini daha da artırdı. Çünkü, birinci bela lanetlenmiş şeytana karşı yürütülen savaş, diğer bela ise virüsü ortadan kaldırmaya yönelik insanların hayatlarını kurtarma çabasıydı.Bu nedenle bugün oruçlarımızın, ibadetlerimizin, dualarımızın ve sadakalarımızızın kabul etmesi dileğiyle, dünyadaki tüm insanların kalbini mutlu etmesi, güçsüzleri kurtarması ve güçlendirmesi, barış ve uyum içinde yaşamaları için insanların gönüllerine ilham vermesi, tehlikeli hastalıktan yakınlarını kaybetmiş ailelerinin kalp yaralarını iyileştirmesi, ailelerimizin, halkımızın ve tüm insanlığın iyiliği amacıyla birliğimizi güçlendirmesi için Yüce Allah’a dua ediyoruz.Mubarek Ramazan ayında gösterdiğimiz fedakarlıklardan dolayı, Yüce Allah’ın rahmetine mazhar olmak için, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) şu hadisini zikretmek istiyorum:

“İnanarak ve Allah’ın mükafatını ümit ederek Ramazan orucu tutanların, önceki günahlarının tümü affedilir.”Bayram mubarek olsun!

Önceki Haber

Saraybosnalı imamdan anlamlı paylaşım

Sonraki Haber

K.Makedonya Hükümeti, Başbakan Zaev’in Sedat Peker ile irtibatı olduğunu yalanladı