İslam Birliği Başkanı Fetahu’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik

Kuzey Makedonya İslam Dini Birliği (Diyanet İşleri) Başkanı Şakir Fetahu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için tebrik mesajı yayınladı.

İslam Dini Birliği (Diyanet İşleri) Başkanı Şakir Fetahu, tarafından yayınlanan tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Saygıdeğer T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Türkiye’de 28 Mayıs tarihinde düzenlenen hür, adil ve demokratik Cumhurbaşkanı seçiminde yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildiğinizin haberin büyük bir memnuniyetle aldık.

“Türkiye, Türkiye’den büyüktür” gerçeğinden hareketle Sizin galibiyetiniz sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için değil, daha geniş Kanada Balkanlar, Ortadoğu, Uzakdoğu, Afrika ve dünyanın her yerinde yaşayan Müslümanlar ve bütün mazlumlar için büyük bir başarı ve ümit kaynağı olduğunu da özellikle belirtmek isterim.

Bu vesileyle Makedonya İslam Birliği, şahsım ve Makedonya müslümanları adına en samimi tebriklerimi sunar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölgede ve dünyada refah, istikrar ve esenlik unsuru olmaya devam etmesi dileğiyle Yüce Türk milletine tebriklerimizi iletmenizi temenni ederim.”

Read Previous

Türkiye ve Yunanistan’dan Ege’de tansiyonu düşüren adımlar

Read Next

Batı Trakya’da Türk kuruluşları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti