İskeçe Türk Birliği’nde muhteşem “Sonbahar Konseri”

İskeçe Türk Birliği’nde düzenlenen “Sonbahar Konseri” coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. İskeçe Türk Birliği Korosu’nun verdiği konser, 23 Kasım 2018 Cuma akşamı gerçekleştirildi. İTB Korosu başarılı performansıyla göz doldurdu.

Ekinliğin sunuculuğunu İTB Genel Sekreteri ve koro üyesi Elçin Hacıibram yaptı.

Etkinlik, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın en eski sivil toplum kuruluşu olarak, kültürü ve kimliği yaşatmak ve ayakta tutmak için gayret sarf etmekten memnuniyet duyduklarını vurguladı. İskeçe Türk Birliği Korosu’nun tüm üyelerini tebrik eden ve verdikleri emekten dolayı teşekkür eden İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, “Koromuz kültürel zenginliğimize katkı sağlıyor. Derneğimize canlılık ve dinamizm katıyor. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

İskeçe Türk Birliği Korosu’nun verdiği konser öncesinde ayrıca Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ve Türkiye’nin Gümülcine Muavin Konsolosu Neslihan Altay da kısa birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, İskeçe Türk Birliği’ne davetten dolayı teşekkür ederek, İTB Korosu’nu çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

Etkinliğe ayrıca Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, İskeçe ili SÖPA Mezunu Azınlık Okulları Öğretmenler Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, BAKEŞ Asbaşkanı Hüseyin Bandak, İskeçe ili Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, eski İTB başkanları ve soydaşlar katıldı.

İTB Korosu şefi Fikri Şükrüoğlu da tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, koro hakkında kısaca bilgi verdi.

İskeçe Türk Birliği Korosu’nun “Sonbahar Konseri”nde sekizi solo olmak üzere Türk Sanat Müziği eserlerinden toplam 15 şarkı seslendirildi. Koronun performansı tüm katılımcıların beğenisini topladı. Son derece coşkulu bir şekilde devam eden konserde izleyiciler de seslendirilen eserlere eşlik etti.

Etkinlikte İskeçe Türk Birliği Korusu üyelerine teşekkür belgeleri verildi. Belgeler, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ve Mustafçova Belediye Başkan Cemil Kabza tarafından koro üyelerine takdim edildi.

 

Milletgazetesi.gr

Read Previous

III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi`nde Batı Trakya Türklerini temsil ettiler

Read Next

NATO’dan Kosova’ya destek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *