İskeçe Müftülüğü Anavatanımızdaki şehitler için mevlit okuttu

İskeçe Müftülüğü tarafından anavatan Türkiye’de ihanet şebekesinin darbe girişimine DUR diyerek vatanını muhafaza ederken hayatını kaybeden şehitler için mevlid okutuldu. Demokrasi şehitleri Batı Trakya’nın kalbi Şahin köyünde mevlid ve dua ile anıldı.

İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlid etkinliği İskeçe Müftülüğü İlahi Korosu tarafından icra edildi. İskeçe Müftüsü Ahmet Mete mevlid etkinliği sonunda anlamlı bir dua yaptı. Şahin Karacaahmet Camiini dolduran cemaat anavatan Türkiye’nin selameti için dua etti.

Mevlid etkinliğine Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı ve çalışma arkadaşları da iştirak etti. İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin yaptığı dua sonrası cemaate seslenen Başkonsolos Akıncı anlamlı mesajlar verdi.

Başkonsolos Akıncı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli soydaşlar, 15 Temmuz akşamı hepimizi kahreden, endişelere sevk eden bir manzara ile karşı karşıya kaldık. Bu milletin incir satarak, buğday satarak kıt kanaat imkanlarıyla aldığı uçağı, helikopteri emanet ettiği insanlar onları yine maalesef bu milletin evlatlarına çevirdiler. Nicelerinin yanında 42 tane özel harekat kahramanını şehit ettiler. PKK’lı teröristler 2 tane özel harekatçı şehit ettiğinde bayram yapıyorlardı. Hiçbir zaman yüz yüze karşılaşmaya cesaret edemedikleri, yüz yüze vuruşamadıkları her biri aslan parçası evlatlarımız. Meclisi bombaladılar, diğer kurumları bombaladılar ve maalesef böyle kahredici bir tablo gördük. Allah’a çok şükür devletimiz ve milletimiz o kadar diri ki, çabucak müdahale etti, acaba o eski kahramanlıklar erezyona mı uğradı azaldı mı diye endişe eden herkesi şaşırtacak bir şekilde Türk milleti şahlandı Allah’a çok şükür. Bütün dünyaya yetecek kadar kahraman bizde varmış. Nerelerden ne hikayeler çıktı. Buna şükrediyoruz, inşallah devletimiz bütün bu yaraları saracak güçtedir. Şimdi bir temizlik aşamasına geçildi. Bundan sonra kurumlarımız dimdik ayakta. Bakın peygamber ordusu adı Mehmetçik, Muhammed diyemediği için bu millet, saygısından Mehmet der, Mehmetçik der. İnşallah bunların hep üstesinden gelinecek. Sizler de, ben biliyorum, görev sürem boyunca defalarca şahit oldum, bu topraklarda, bu vadilerde, bu kasabalarda nice gönül eri insanlar nice arifler var. Onların temiz yürekleriyle yaptıkları duaların gücünü zaten görürüz. Her zaman sizler de bu duygulara ortak oldunuz, bugün bu mevlid töreni dolayısıyla da bunu gösterdiniz. Teşekkür ediyorum. İnşallah Allah birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Her yerde her zaman en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birliğimizdir. Fitnenin, fesadın, tefrikanın ana nedeni sen ben davasıdır. ben önde olacağım, ben kontrol edeceğim, ben yapacağım. Herkes hayatta bulunduğu yerde kendi hizmetinde ve kendi istikametinde devam etsin. Lütfen birbirimizle uğraşmayalım, rica ediyorum. Bakın İslam dünyası ne halde. Bir selamet yurdu Anavatan vardı, ona da neler yapmaya çalıştılar ama yapamayacaklar. Söylenecek çok şey var. Siz zaten az sözden çoğunu anlıyorsunuz. Hepimizin duyguları birdir, konuşsak da birdir, konuşmasak da. Sözle de anlaşırız gözle de anlaşırız. Biz birbirimizi biliriz. İnşallah bu acılar son bulsun. İnşallah burada ve dünyanın başka yerlerinde herkes barış içinde çoluğuyla çocuğuyla huzur içinde yaşasın. Bakın televizyonlarda seyrettiğimiz manzaralar içimizi parçalıyor. Suriye’nin halini görüyoruz. Herkes için dünyanın her yerinde, derisinin rengi ne olursa olsun, ırkı ne olursa olsun barış, demokrasi, istikrar ve refah temenni ediyoruz. Ben sizlere bu duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bir araya gelerek bu yürek birliğini gösterdiniz. İnşallah bu manzara devam eder. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.”

Mevlid merasimi sonrası soydaşlar Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’nın şahsında anavatan Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Kaynak: Millet Gazetesi

Read Previous

Microsoft’un geliri azaldı

Read Next

FETÖ’nün Azerbaycan’daki üniversitesi kapandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *