İsa Bey Medresesi Müdürlüğü görevine Dr. İslam İslami atandı

Kuzey Makedonya’da imam hatip olarak faaliyet gösteren İsa Bey Medresesi Müdürlüğüne Dr. İslam İslami atandı.

Kuzey Makedonya İslam Dini Birliği (Diyanet İşleri) Başkanı Şakir Fetahu, İsa Bey Medresesi Müdürlük görevine Dr. İslam İslami’yi atadı.

Dr. İslam İslami, 13 Ağustos 1981 tarihinde Üsküp’te dünyaya geldi. İlkokulu Liria Okulu’nda gerçekleştirirken aynı dönemde Üsküp’ün Serova Mahallesi’ndeki Hacı Muhyiddin Camii’nde dini eğitimine başladı. 1996-2000 döneminde Üsküp İsa Bey Medresesi’nden mezun olur. medresede gösterdiği başarıdan sonra Mısır Cumhuriyeti’nin verdiği bursla 2000-2005 yılları arasında El-Ez’her Üniversitesi Usuluddin, Akide ve Felsefe Fakültesi’nde eğitimine devam etti.

Yüksek lisans eğitimini Kahire Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde tamamlayarak İslami İlimler Uzmanı unvanını aldı.

Daha sonra Güneydoğu Avrupa Üniversitesi’nde siyaset bilimleri ve kamu yönetimi alanında “Devletçi laiklik ile siyasal İslamlaşma arasında Mısır” konulu Doktora çalışmasına imza attı.

Eğitimi sırasında Mısır Radyo ve Televizyonunda Arapça’dan Arnavutça’ya tercüman olarak çalıştı ve “Kahire’yi konuşuyorsun” programını sundu.

Ayrıca Kahire’deki çeşitli diplomatik mercilerde tercüman olarak çalıştı.

İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi oldu.

Read Previous

Türkiye, potada hazırlık maçında Yunanistan’ı farklı yendi

Read Next

Kosova İçişleri Bakanı ile Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi görüştü