İngiltere: Kosova düşük riskli ülke

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, “Tatil için bu ülkelere gitmeyin” dediği kara listede Birleşik Krallık, İspanya, Fransa, Belçika, Almanya, Türkiye ve Rusya yer alıyor.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı- FCO yayınladığı “riskli ülkeler” listesinde birçok ülkeye de yer verdi. İnternette yayınladığı haritada , İspanya, Fransa, Belçika, Almanya, Türkiye ve Rusya’yı kırmızı renkli ülkeler arasında gösteren İngiltere, vatandaşlarını bu ülkelere gitmemeleri için uyardı.

KOSOVA VE ARNAVUTLUK DÜŞÜK RİSKLİ ÜLKELER

Kosova ve Arnavutluk, terör riski düşük ülkeler kategorisinde yer almalarına rağmen, ülkelerin yine de dikkatli olmaları uayarısında bulunuluyor.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’na göre Arnavutluk, Akdeniz’deki en güvenli ülkelerden biri. Kosova ise çok düşük ihtimal olmasına rağmen terör saldırısı tehtidi altında bulunuyor.

YUNANİSTAN VE KARADAĞ ORTA RİSKLİ ÜLKE

İngiltere Ortak Terörizm Analiz Merkezi ve Güvenlik Servisi (MI5) tarafından listelenen bu ülkelerde ciddi bir terör tehdidi olduğu belirtiliyor. Orta riskli bölgelerin arasında Karadağ, Bosna Hersek ve Yunanistan’ın da olduğu bildirildi.

İsviçre, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya ise terör tehtidi bulunmayan ülkeler olarak gösteriliyor.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Dev elmasa alıcı çıkmadı, değeri 70 miyon dolar

Read Next

Bulgaristan, NATO’nun Karadenizde varlığının artırılmasından yana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *