İlyas: Erdoğan Saraç tek kişilik oyununu oynamaya devam ediyor

Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Beycan İlyas, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç hakkında “Makedonya Türklüğüne laf kalabalığından ve kavgadan başka hiçbir katkısı olmayan Erdoğan Saraç, medyadaki özgürlüklük ortamını kullanarak tek kişilik oyununu oynamaya devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Son dönemde ülkemizin genel seçim sürecine girmesiyle birlikte siyaset meydanı da hareketlenmiş durumda. 30 yılı aşkın süredir soydaşımızın onurunu ve haklarını korumak için mücadele eden Türk Demokrtaik Partisi her zamanki gibi sorumluluk bilinciyle çalışmalarını sürdürmektedir. Sadece seçimler öncesinde ve temsil ettiği kurumlar çerçevesinde değil, ülke sathında her bir vatandaşımızın her hal ve durumunda sesi olmaya ve hakkını savunmaya çalışmaktadır.

Ancak bu puslu dönemlerde içindeki çocukluk travmalarından kaynaklı nefreti dışavurmak için bahane arayan siyasetçi kılığına girmiş mizantroplar ortamı germekten dün olduğu gibi bugün de keyif aldıklarını görüyoruz. Beklenen bir gelişme. Bu sorunun çözümü zordur, zira utanma duygusu eğitimle kazanılan bir duygu değildir. Ya vardır, ya yoktur. bizde de örnekleri mevcut.

Mesela Makedonya Türklüğüne laf kalabalığından ve kavgadan başka hiçbir katkısı olmayan Erdoğan Saraç, medyadaki özgürlüklük ortamını kullanarak tek kişilik oyununu oynamaya devam ediyor. Son 30 yıldır olduğu gibi, bugün de, yaptığı, gerçekleştirdiği, hayata geçirdiği veya en azından düşündüğü bir şeyi paylaşmak yerine, yine TDP’ye taş atarak taraftar toplayacağını düşünüyor. Sosyal medya fenomeni gibi her gün “selfi” paylaşarak siyaset yaptığını zanneden ve her çıktığı seçimde soydaşımızın haddini bildirmesine rağmen hala sağa sola sataşması inanılır gibi değil.

Değerli soydaşlarım,

Bugün Kuzey Makedonya vatandaşları kimliklerini Türkçe alabiliyorsa bu Türk Demokratik Partisinin soydaşımıza armağan ettiği bir kazanımdır. Evet bugün bu konuda bazı sorunlar yaşanıyor. Bu durumu vatandaşımıza ilk bildiren biz olduk zaten. Sadece medyaya açıklama yapmakla kalmadık tabi. En üst perdeden şikayetlerimizi ve tepkimizi ilgili kurumlara ve içinde yer aldığımız koalisyon ortaklarımıza gösterdik. Çözüm bulmak için çalışmalarımız devam ediyor. Ancak ülke genelinde, pasaport ve kimlik kartlarının çıkarılması konusunda dünyada örneği görülmemiş bir süreç yaşanmaktadır. Ülkemizin, Türkiye ile aynı güvenlik çatısı altına girmesininin yolunu açan bir uluslararası anlaşma gereği tüm vatandaşlarımızın bütün kimlik ve ulaşım belgelerini değiştirmesi gerektiği bir dönemde bazı sorunların yaşanması kaçınılmazdı. Oluşan tablodan biz de çok üzgünüz. Ancak ciddi bir siyasi parti olarak üzülmekten ve laf üretmekten daha fazlasını yapmak zorundayız. Bugüne kadar onbinlerce vatandaşımız kimlik, pasaport ve ehliyetlerini Tükçe aldılar. Bu da TDP’nin bu ülkeye vurduğu bir mühürdür.

Sevgili soydaşlarım,

En kısa zamanda bu sorunu da biz çözeceğiz. Türk bayrağını belediyelerimize diktiğimiz gibi, Türkçeyi resmi kullanıma kazandırdığımız gbi, kimliklerimizi çıkardığımız kurumlar gibi çok sayıda resmi kurumda soydaşımızın istihdamını sağladığımız gibi bu sorunu da biz çözeceğiz. Bu yolda bizimle birlikte sorunlarımızı çözmek ve daha müreffeh bir toplum yaratma uğrunda mücadele etmeye gönüllü olan herkese kapımız açık. Ancak dün olduğu gibi bugün de tıyneti değişmeyen ve sadece kendilerini ve “siyaset dükkanlarını” korumak için her türlü cambazlığı yapmaya çalışanlara uğurlar olsun. Zaten varacakları yer, şu anda bulundukları yerden çok uzakta değil.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Pendarovski geçiş hükümetini kurma görevini Caferi’ye verdi

Read Next

Trabzonspor’un Hırvat futbolcusu Benkovic’de kas yaralanması tespit edildi