İlhan Küçük’e Üsküp’te fahri doktora verildi

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinden Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa İçin Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE Partisi) Eş Başkanı İlhan Küçük’e, Üsküp’teki Avrupa Amerikan Üniversitesi (FON) tarafından Fahri Doktora (Doctor Honoris Causa) unvanı verildi.

Üniversitede düzenlenen fahri doktora takdimine Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Meclis Başkanı Talat Caferi, Savunma Bakanı Slavyanka Petrova, İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, eski Başbakan Zoran Zaev, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, ADEKSAM Başkanı Tahsin İbrahim, Köprü Derneği Başkanvekili Mehmed Arif ve çok sayıda davetli katıldı.

Avrupa Amerikan Üniversitesi ortaklarından Sefer Tsanoski, burada yaptığı konuşmada İlhan Küçük’ü fahri doktor unvanından dolayı tebrik ederek, bu ödülün potansiyeli ile her gün Avrupa değerlerini gösteren, herkesin iyiliği için nasıl topluca düşünüleceğinin bir örneği olan genç bir adama verildiğini vurguladı.

Üniversite Senatosu Başkanı Prof. Dr. Naser Etemi de burada yaptığı açıklamada, bilimsel düşünce, kültür ve yüksek öğrenimin gelişimine katkılarından ve Avrupa entegrasyonuna yaptığı yardımlardan dolayı İlhan Küçük’e fahri doktor unvanının verildiğini söyledi.

Doktor Honoris Causa unvanını alan Küçük, Amerikan Avrupa Üniversitesi – FON’a ve sahibi Sefer Tsanoski’ye teşekkürlerini iletti.

Küçük, bunun sadece bir politikacı ve vatandaş olarak değil, temsil ettiği ve eğitimin modern dünyada en yüksek değer olduğu liberal aileden gelen partiler için de bir tanınma olduğunu vurguladı.

Read Previous

Yolda fenalaşan Bulgar tır şoförü, Türkiye’de sağlığına kavuştu

Read Next

ABD ve NATO’dan Türkiye-Yunanistan değerlendirmesi: Farklılıkların diyalog yoluyla çözüldüğünü görmek isteriz