İkinci Soruşturma KomisyonunKurulması Ertelendi

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği milletvekilleri Meclis Soruştruma Komisyonu’nu boykot edeceğini açıklarken iktidardaki VMRO DPMNE ise vatandaşların sahte kimlik kartları ve pasaportlar skandalının arkasında kimin olduğunu öğrenmeleri için destekleyeceklerini savundular.

İktidardaki VMRO DPMNE, Soruşturma Komisyonu destekleyip destekleyemeceği kararını vermesi için muhalafete ek olarak üç gün verdi. Makedonya Meclisinin Seçim ve Atamalar Komisyonu bugünkü toplantısını Pazartesi gününe erteledi.

Açıklamalara göre, Pazartesi günü, Genel Kurul toplantısında sahte kimlik ve pasaportlarla ilgili ikinci Soruşturma Komisyonun onaylanması gerekiyor.

Komisyonu boykot edeceklerini vurgulayan ana muhalafet milletvekili Goran Sugarevski, “ Bu yaptıklarınız utanç verici. Biz böyle bir Soruşturma Komisyonunda yer almayız. Kimlik kartı skandalının büyük olduğunu kabul ediyorum. Ancak nasıl bir skandal olduğunu ve VMRO DPMNE’nin hangi yetkilileri karıştığını ilerideki dönemde göreceğiz”, şeklinde konuştu.

Read Previous

Kosova’da, Protestonun Yeri Ve Saati Kesinleşti

Read Next

ABD, 700 yıllık Kuran’ı Ücretsiz Yayınladı!

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *