Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bugün trafik ışıklarında yaşanan arızanın ardından oluşan yoğun trafik sonrasında İçişleri Bakanlığı ile Üsküp Büyükşehir Belediyesi arasında tartışma yaşandı.

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Üsküp’teki trafik kaosuna tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı’nı hedef alan Arsovska, “Trafik kaosu yaratmak için saatlerce haber vermeden trafik ışıklarını kapatmak son derece anlamsız. Trafik diğer günlerle aynı ve saatlerce evlerine gidemeyen vatandaşların Üsküp sokaklarındaki bugünkü görüntüsünün yağmurdan kaynaklandığını iddia etmenin hiçbir dayanağı yok.” ifadelerini kullandı.

Arsovska, Üsküp Büyükşehir Belediyesi olarak, trafik kaosuna yol açan nedenle ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama isteyeceğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Arsovska’nın sosyal medyadan açıklama yapmak ve İçişleri Bakanlığı’nı suçlamak yerine kendi görevini yerine getirmesi gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, “Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Arsovska, sorumluluklarının neler olduğunu ve yönettiği şehrin hizmetlerinin sorumluluklarını öğrenmeye başlamalı. Yetkisi olan sorunlarda eşi benzeri görülmemiş bir kolaylıkla suçu İçişleri Bakanlığı’na yüklemeye çalışan belediye başkanının ciddiyetsizliği şaşırtıcı. Arsovska’nın halka yalan söylemesine ve cehaletine İçişleri Bakanlığı’nda mazeret aramasına izin vermemek için, Karayolları Trafik Güvenliği Kanunu’na göre “Kamuoyundaki kavşaklarda trafiğin yönetimi ve kontrolü için yetkili organın” Trafik Yönetim ve Kontrol Merkezi aracılığıyla Üsküp Büyükşehir Belediyesi olduğunu kamuoyuna bildiririz.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Yunanistan unsurlarınca denize atılan 8 düzensiz göçmen kurtarıldı

Sonraki Haber

AB ülkeleri, iklim değişikliği ve sağlıkla ilgili ürünlerin KDV’sini düşürecek