İçişleri Bakanlığı ile Kayıt Tutma İdaresi arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanlığı ile Kayıt Tutma İdaresi arasında elektronik ortamda işbirliği ve bilgi alışverişine ilişkin sözleşme imzalandı.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski ve Kayıt Tutma Dairesi Müdürü Emir Süleymani, karşılıklı iş birliğini daha da teşvik etmek, güçlendirmek ve daha başarılı sonuçlar elde etmek amacıyla elektronik ortamda işbirliği ve bilgi alışverişine ilişkin anlaşmayı bugün imzaladı.

İçişleri Bakanlığı, yasal olarak belirlenmiş yetkilerin etkin bir şekilde uygulanmasının sağlanacağını duyurdu.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, burada yaptığı konuşmada, elektronik yönetim ve elektronik hizmetler alanındaki düzenlemelere uygun olarak Ulusal Birlikte Çalışabilirlik Platformu aracılığıyla veri ve belgelerin elektronik ortamda alışverişi konusunda işbirliği kurduklarını söyledi.

Anlaşmaya göre, yolsuzluğun derhal tespit edilmesi ve zararlı sonuçlarının ortadan kaldırılması veya azaltılması için en yüksek etik ve hukuki davranış standartları uygulanacağını ve gerekli tüm önlemlerin alınacağını kaydeden Spasovski, “Sözleşme tarafları olarak kurumlarımızın ihtiyaçlarına yönelik, Birlikte Çalışabilirlik platformu aracılığıyla kurumlar arası iş birliğine ve “Ulusal Kimlik Numarası Tespiti” konusunda kayıtlı hizmete erişim olanağı sağlıyoruz.” dedi.

Kayıt Tutma İdaresi Müdürü Süleymani, kurumların vatandaşlarla ilk temas kurduğu yer olduğunu göz önünde bulundurarak, bu projenin hayata geçirilmesi için birkaç yıldır verilen taahhütlerin nihayet gerçeğe dönüştüğünü vurguladı.

Read Previous

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Kavazovic: Türkiye, bize en yakın ülke

Read Next

Hırvatistan’da Kosovalı yolcuları taşıyan otobüs kaza yaptı