İçişleri Bakanlığı birçok okulda “Uyuşturucuya Hayır, Hayata Evet” etkinliği düzenledi

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanlığı, önleyici faaliyetlerinin bir parçası olarak dün birkaç şehirde “Uyuşturucuya Hayır, Hayata Evet” etkinliği düzenledi.

Düzenli ve planlı önleyici faaliyetlerin bir parçası olarak, dün Manastır, Ohri, İştip ve Kumanova İçişleri Bakanlığı sektörlerinde polis memurları, bu birimlerin bölgelerindeki eğitim kurumlarından öğrencilerle eğitici atölye çalışmaları gerçekleştirdiler.

İçişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamaya göre, Pirilepe’deki “Orde Chopela” Ortaokulu ve Kruşevo’daki “Naum Naumovski Borche” Ortaokulu’nda, akran zorbalığına ve “Hayır Uyuşturucu, Evet Hayat” konulu eğitici seminerlere adanmış eğitici atölye çalışmaları düzenlendi.

Ohri’deki “Hristo Uzunov” İlkokulu’nda, akran zorbalığına dair önleyici ve eğitici bir proje gerçekleştirildi. Aynı şekilde, İştip Ortaokulu “Jane Sandanski” öğrencileri için “Hayır Uyuşturucu, Evet Hayat” adlı eğitici atölye çalışması düzenlendi ve “Sveti Joakim Krchovski” İlkokulu öğrencileri için akran zorbalığını önlemeye yönelik bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

Ayrıca, dün bu etkinliklerin ötesinde Manastır Bölge İçişleri Bakanlığı’nda, Manastır merkezindeki “Alkol Kullanma ve Sürüş Yapma” konulu trafik güvenliğini artırmaya yönelik bir önleyici etkinlik gerçekleştiren trafik güvenliği polis memurları bulunuyordu.

Novaci Polis Bölümü’nden polis memurları ise Novaci bölgesinde vatandaşların hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı korunmasına yönelik bir önleyici etkinlik gerçekleştirdiler.

Read Previous

Bulgaristan, K. Makedonya’ya gelen Rus gazına geçiş ücreti uyguluyor

Read Next

“AB’ye entegrasyon Batı Balkanlar’ın politik-ekonomik gerçekliğini değiştirecek”