İçişleri Bakanı Spasovski, okullardaki bomba ihbarlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bugün başkent Üsküp’teki birden fazla okula gelen bomba ihbarlarıyla ilgili raporların bölgenin tanık olduğu hibrit tehditlerin bir parçası olduğuna inandığını söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, TV21’e okullara yapılan bomba ihbarlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İhbarların bölgede tanık olunan hibrit tehditlerin bir parçası olduğunu söyleyen Spasovski, “Bence bu, ister harici ister dahili olsun, birisinin yönetmeye çalıştığı melez savaş araçlarının bir parçası, soruşturma kesinlikle gerçeği gösterecektir.” dedi.

Özellikle okullarda bu tür kaygılara neden olacak herhangi bir adımı atıp kendi çıkarlar için kullanmayı “canavarlık” olarak nitelendiren Spasovski, “Bu hedeflerin siyasi açıdan mı yoksa başka bir açıdan mı olduğuna girmiyorum, bunu soruşturma gösterecek.” değerlendirmesinde bulundu.

8 okula yerleştirilen bombalarla ilgili e-posta yoluyla rapor aldıklarını, kontrol edildiğini ve sahte rapor olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Spasovski, “Siber suçlar dairesi analiz yapıyor, olası tüm istek ve ihtiyaçları geride bıraktık ve bunu yapmaktaki amaçların ne olduğu konusunda sonuca varacağımızı umuyoruz. Bu tür gelişmelere sadece burada değil bölgede de şahit olduk.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

AB ile K. Makedonya arasında Makedonca dilinde anlaşma imzalandı

Read Next

Trabzonspor kafilesi Sırbistan’da