İBU’nun Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ademoski’den Mesaj

Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) yeni yönetim kurulu başkanı Aydoğan Ademoski, İBU ailesine ithafen bir mesaj yayınladı.

Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) yeni yönetim kurulu başkanı Aydoğan Ademoski, İBU ailesine ithafen bir mesaj yayınladı. IBU’nun, Balkanlar ve Türkiye halkları arasında karşılıklı destek ve kardeşlik köprüleri oluşturulmasında ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynadığını belirten Ademoski, “Üniversitenin gelişimine ve yükselişine tanıklık ettiğimiz bugünlerde,  Üniversite Yönetim Kurulu olarak bizler en büyük destekçiniz ve motivasyon kaynağınız olacak, IBU en büyük gururumuz olacaktır” dedi.

IBU Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Ademoski tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası Balkan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim ve Kültür Vakfı “ÜSKÜP” Mütevelli Heyeti Başkanı olarak bu mektup ile sizlere hitap ediyor olmak bana onur vermektedir. IBU’nun bugün tüm Balkanlar, Türkiye ve ötesinde temsil ettiği vizyona, güvene ve başarıya güvenerek, bu değerli ailenin bir parçası olmaktan ve yeni konumumdan dolayı onur duyduğumu özellikle belirtmek isterim. Siz değerli IBU Ailesi ile paylaşmak isterimki, hayatımın en önemli ilkelerinden birtanesi “yalnız başımıza çok az şey yapabiliriz, birlikte çok yapabiliriz”olmuştur.

Hayatımda sayısız önemli anlar oldu, ama itiraf etmeme izin verin, 2006 yılında kurulduğundan beri IBU için kalbimde özel bir yer ayırdım.Kurulduğu ilk günden bugüne, Üniversite’nin temsil ettiği duruşa, vizyon’a ve misyona her zaman inandım ve belirtmeliyimki bu inanç her geçen gün artmaya devam etmiştir. IBU, Balkanlar’daki çok önemli bir yüksek öğretim kurumu olmuştur. Çokuluslu, çok kültürlü ve çok dinli arka planı ile IBU, Balkanlar ve Türkiye halkları arasında karşılıklı destek ve kardeşlik köprüleri oluşturulmasında ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

IBU bugün, Makedonya’da kaliteli eğitim veren önemli yükseköğrenim kurumlarından birtanesidir. Üniversitemiz, Şangay Üniversiteler sıralamasında “Eğitim ve Öğretim” alanında Makedonya’nın en iyi üniversitesi olarak gösterilmiştir. Üniversitemiz için bu tarihi başarıyı geliştirebilmek ve ileriye götürebilmek adına daha fazla çaba ve özen gösteriyoruz, çünkü felsefemizde kalite ve ilerleme için bir sınır yoktur. Allahın izniyle ve hayallerin gerçeğe dönüştürülmesinden bizlere önemli katkılar sağlayan insanların rehberliğinde, yeni zirvelere ulaşmamız için tüm çaba ve gayretimizi ortaya koyacağımızı belirtir, IBU’yu dünya çapında bir eğitim markası yapmak için gereken her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bu mektubu bir sözle bitiriyorum: Üniversitenin gelişimine ve yükselişine tanıklık ettiğimiz bugünlerde,  Üniversite Yönetim Kurulu olarak bizler en büyük destekçiniz ve motivasyon kaynağınız olacak, IBU en büyük gururumuz olacaktır.”

 

Read Previous

Müslüman olan kadın futbolcu İsveç’te gündem oldu

Read Next

BM Nüfus Fonu ile Makedonya Sağlık Bakanlığı arasında anlaşma imzalandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *