İBU’da Öğrenci Kulübü Festivali düzenlendi

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde (İBU), 13 Nisan 2023 tarihinde üniversite öğrenci kulüpleri tarafından Öğrenci Kulübü Festivali düzenlendi.

Festivali düzenleyen öğrenci kulüpleri arasında E-Spor Kulübü, Tenis Kulübü, Satranç Kulübü, Sinema Kulübü, Futbol Kulübü, Konuşma Kulübü, Basketbol Kulübü, Mimarlık Kulübü, Psikoloji Kulübü, Ombudsman Kulübü, Müzik Topluluğu, Dişçilik Kulübü, Gezi Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Psikoloji Kulübü, Birleşmiş Milletler Modeli Kulübü, Eğitim ve Kültür Kulübü, Medeniyet ve Değerler Kulübü, Psikoloji ve Eğitim Kulübü, Google Geliştirici Öğrenci Kulübü, Dağcılık ve Trekking Kulübü yer aldı.

Festival kapsamında bir araya gelen çeşitli kültür, din ve milletlerden öğrenciler, Müzik Topluluğu’nun enstrümental performansı eşliğinde tanıtımı yapılan öğrenci kulüpleri hakkında bilgi aldı.

Öğrenci Kulüpleri tarafından hazırlanan iftar yemekleri ile öğrenciler oruçlarını açtı. Öğrenciler IBU Öğrenci Kulübü tanıtımları ve iftarı vesilesiyle birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı yakaladı.

Festival kapsamında görüşlerini aldığımız Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Serdaroğlu, “Gerçekleşen bu program ile öğrencilerimiz birbirleriyle kaynaşma fırsatı buluyor. Bunu çok önemsiyor ve destekliyoruz. Çünkü üniversite hayatı sadece derslerden ibaret bir formel eğitimi temsil etmiyor. Üniversite aynı zamanda sosyal ve kültürel paylaşımın var olduğu, kendine güvenen Dünya’ya ve yaşadığı bölgeye yön veren bireylerin yetiştiği alanları temsil etmektedir.” diye konuştu.

Öğrenci Kulüplerinin tanıtımının Ramazan ayına denk gelmesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini kaydeden Serdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğrencilerimizin düzenlediği bu iftar vesilesiyle bildirmek isterim ki; 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Ekinözü ilçelerinde gerçekleşen ve 50 bin kişinin hayatını kaybettiği, 122 binden fazla insanımızın yaralandığı depremin acısını halen yaşamaya devam ediyoruz. Yüzyılın felaketinde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu sebeple Uluslararası Balkan Üniversitesi olarak bu yıl Geleneksel İftar Programı düzenlemeyip, iftar için ayrılacak olan Bütçe’nin deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımıza ulaştırılmasının daha yerinde bir karar olacağını düşündük. Bu şekilde bir nebzede olsa deprem bölgesine destek olabilmek için AFAD aracılığıyla afetin yaşandığı illere bu meblağı gönderiyoruz. Bu konuda üniversitemize gönül veren ve deprem boyunca Türkiye ile dayanışma içinde olan Kuzey Makedonya’nın kadirşinas halkına anlayış ve destekleri için çok teşekkür ederiz.”

Read Previous

Sırp lider Vucic, Kosova meselesinde çözüme ulaşma konusuna “şüpheci” yaklaştığını söyledi

Read Next

Evlad-ı Fatihan coğrafyasından Erdoğan’a destek: Erdoğan Balkanlar’a her türlü desteği vermiştir