İBU Genel Sekreterlik görevine Metin Celil atandı

Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) Genel Sekreterlik görevine Metin Celil atandı.

İBU’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin yeni Genel Sekreteri Metin Celil gerek sahip olduğu özgeçmişi gerekse de iş deneyimi nedeniyle bu göreve layık görülmüştür.

Kendisi 2001-2004 yılları arasında İngiltere, Galler’de Lampeter Üniversitesi’nde lisans eğitimini, 2011 yılında Güneydoğu Avrupa Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında Bonn Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde doktora eğitimine başlamıştır.

2004-2006 yıllarında Galler Carmarthen Okulu’nda misafir öğretim üyesi olarak ders veren Celil, 2008-2011 yılları arasında Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Rektör Asistanı ve akademik faaliyetler koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Almanya’da Der Union zum Islamischer Zentren’de misafir öğretim üyesi olarak dersler vermeye devam etmiştir.

2018-2021 yılları arasında Türkiye Maarif Vakfı Kalkandelen Okulu’nda kampüs müdür yardımcısı olarak çalışan Metin Celil, kariyerini 2021 yılından bugüne kadar Türkiye Maarif Vakfı Üsküp Eğitim kurumunda yine müdür yardımcısı olarak başarıyla sürdürmüştür.

Metin Celil, Türkçe’nin yanı sıra Arnavutça, Makedonca ve İngilizceyi anadil seviyesinde konuşabilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca akademik eğitim verebilecek düzeyde Arapça, iyi seviyede Almanca ve Sırpça konuşma ve yazma yeteneklerine sahiptir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi ailesi olarak Genel Sekreter olarak atanan Metin Celil’e başarılı bir çalışma dönemi diliyor, kendisini tebrik ediyoruz.”

Read Previous

TİKA’dan Sırbistan’daki Belgrad Üniversitesinin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne destek

Read Next

Kuzey Makedonya’dan uzanan kardeşlik bağı, depremden etkilenen Malatya’daki okulda yaşatılıyor