“Hükümet, yasaları hiçe sayarak işçilere daha pahalı ekmek ve zamsız maaşlar sağladı”

Makedonya Sendikalar Federasyonu (SSM), Hükümetin, yasaları hiçe sayarak işçilere daha pahalı ekmek ve zamsız maaşlar sağladığını belirtti.

Makedonya Sendikalar Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Hükümetin vatandaşların ve işçilerin ihtiyaçlarını dinlemediğini, çünkü kriz koşullarında haklı sebepler olmadan önlem almadığını, maaş artışlarının uyumlaştırılmasına izin vermediği ifade edildi.

Vatandaşların Kovid sonrası ekonomik, enerji ve güvenlik kriziyle baş başa bırakıldığı kaydedilen açıklamada, “Geçtiğimiz dönemde Hükümet, çalışanlarının ve vatandaşlarının ihtiyaçlarını dinlememiş ve SSM’nin de vurguladığı gibi, ücretleri artırmak yerine, zamanında ve hedefe yönelik tedbirlerle işçi ve vatandaşların standartlarını doğrudan etkilemek yerine, bunu reddetmiştir. Bu ekonomik ve enerji krizinde bile çalışanlarının maaşlarını artırmak veya uyumlu hale getirmek işçileri varoluş mücadelesinin eşiğine getiriyor” denildi.

Açıklamada, “İşçiler çalışıyor fakat yoksullar ve ailelerine bakamıyorlar. Çalışıyorlar ama kimse çalışmalarını takdir etmiyor.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

NATO’dan Rusya’ya karşı uyarı

Read Next

Makedon hakem Mladenovski, Avrupa Futsal Şampiyonası’nda düdük çalacak