Hükümet, vatandaşların yaşam standartlarını korumak için 26 önlemden oluşan paket açıkladı

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski,, vatandaşların yaşam standartlarını ve şirketlerin likiditesini korumak için 26 önlemden oluşan paketi açıkladı.

Kuzey Makedonya Hükümeti bugün, ekonomik krizin ve Rusya-Ukrayna ihtilafının etkilerini hafifletmek için 26 önlemlik paketi kabul etti.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, düzenlediği basın toplantısında, vatandaşların ve ülkelerin önündeki zorlukların çok büyük olduğunu söyledi.

Salgın sonrası koşullarda, Avrupa’nın ve dünyanın son zamanlarda hatırladığı en büyük ekonomik krizle karşı karşıya olunduğunu dikkati çeken Kovaçevski, “Küresel olarak, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri saldırganlığının bir sonucu olarak gıda ve enerji maliyetlerindeki artış bugün ve şimdi hissediliyor. Temel ürünler ve enerji fiyatlarındaki dengesizlik şu anda bizi etkilemiyor. Bu zor bir yıl olacak ama iyi önlemler ve politikalarla bunu aşacağız.” diye konuştu.

Tedbirler iki kategoriye ayrılıyor. Birinci grupta vatandaşların ve şirketlerin yaşam standartlarının korunmasına yönelik tedbirler, ikinci grupta ise Kalkınma Bankası aracılığıyla şirketlerin mali desteğine yönelik tedbirler yer almaktadır.

Read Previous

Yunanistan’a kaçarken yakalanan PKK şüphelisi tutuklandı

Read Next

MATÜSİTEB heyeti VMRO DPMNE Genel Başkanı Mickovski ile görüştü