Hükümet revizyonu teklifi meclise gönderildi

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti, hükümet koalisyonun genişlemesinin ardından yeni kabinede yer alacak isimleri onaylanması için meclise gönderdi.

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti, hükümet koalisyonun genişlemesinin ardından yeni kabinede yer alacak isimleri onaylanması için meclise gönderdi. Buna göre, Eğitim Bakanı Renata Deskoska Adalat Bakanı, Eğitim Bakan Yardımcısı Arber Ademi Eğitim Bakanı, Kültür Bakanlığı için hükümet koalisyonuna katılan BESA’dan Asaf Ademi ve Devlet Bakanlığı için de Arnavut Demokratik Partisi’nden (PDSH) Bardul Dauti teklif edildi.

Hükümet sözcüsü Mile Boşnakovski, hükümetin gece geç saatlerde teklifleri meclise gönderdiğini açıkladı.

Başbakan Zoran bakan yardımcılıkları için ise meclise şu teklifleri sundu: Dışişleri Bakan Yardımcılığı için Andrey Jernovski, Sağlık Bakan Yardımcısı Asim Musa, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığına ise hükümet koalisyonuna yeni katılan TDP’den Gönül Bayraktar ve Ulaştırma ve Habercilik Bakan Yardımcılığına Sadik Bekiri.

Meclise aynı zamanda Adalet Bakanı Bilen Saliyi, Eğitim Bakanı Renada Deskoska ve Kültür Bakanı Robert Alagyozovski’nin istifaları da iletildi.

 

Read Previous

‘Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı düzenlendi

Read Next

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gümülcine’de iftar verdi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *