Hükümet karayolu güvenliği için icra organı kuracak

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti önümüzdeki 6 ay içinde trafik güvenliği ile ilgilenecek yeni bir icra organı kurmayı hedefliyor.

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti önümüzdeki 6 ay içinde trafik güvenliği ile ilgilenecek yeni bir icra organı kurmayı hedefliyor. Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski bugün yaptığı açıklamada, Makedonya yollarındaki mağdur sayısını azaltmak amacıyla kurulacak yeni kurumda tüm ilgili kurumlardan temsilciler olacağını belirtti.

İlgili kurumlardan uzman isimler talep ettiklerini söyleyen Sugarevski, “Tüm kurumlardan, şu anda bulunduğumuz bu durumun üstesinden gelmek için tüm önlemleri alacak ciddi bir yürütme organı oluşturmak amacıyla konuyu bilen uzmanları aday göstermelarını istedik” dedi.

Makedonya Cumhuriyeti Sektörel Taşımacılık Grubu toplantısından önce açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski, yeni kurulacak kurumun birçok açıdan gerekli olduğunu en önemlisi de ülke genelinde 160 – 200 kurbanın olmasının bu kararda etkili olduğunun altını çizdi.

 

 

 

Read Previous

MATTO heyetinden Karadağ ziyareti

Read Next

“24 Haziran en çok gençlerin seçimi olacak”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *