Hırvatistan’daki orman yangını Bosna Hersek’e sıçradı

Hırvatistan’ın Dubrovnik şehri yakınlarındaki Plat bölgesinde çıkan orman yangınlarında, söndürme çalışmaları devam ediyor. HVZ Dubrovnik Şefi Stjepan Simovic, ‘Yangın, Bosna Hersek’e sıçradı. Ekiplerimiz, Bosna Hersekli ekiplerle bir araya geldi. Bosna Hersek’teki durum daha iyi ancak yangının ne zaman yayılacağını asla bilemeyiz.’ dedi.

HVZ Dubrovnik Şefi Stjepan Simovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Sabah saatlerinde durum çok daha iyi. Alan büyük olduğu için dikkatli olmamız gerekiyor. Dün esen kuvvetli rüzgarların bugün tekrar etmemesi iyi olur, çünkü dünkü koşullarda çalışmak çok zordu, neredeyse imkansızdı. Yerleşim yerleri zarar görmedi. İtfaiye erleri tüm gün bölgede olacak.” diye konuştu.

İtfaiye ekiplerinin bir kısmının Bosna Hersek sınırına yönlendirildiğini kaydeden Simovic, “Yangın, Bosna Hersek’e sıçradı. Ekiplerimiz, Bosna Hersekli ekiplerle bir araya geldi. Bosna Hersek’teki durum daha iyi ancak yangının ne zaman yayılacağını asla bilemeyiz.” değerlendirmesini yaptı.
Kaynak: star

Read Previous

“Karadağ ekonomisi büyüyor, gayrimenkul yatırımları yoğunlaşıyor”

Read Next

Beşiktaş, Konferans Ligi’nde Arnavutluk temsilcisi Tiran karşısında