Hedefim Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu’na Katılmak

Time Balkan haber portalı, geçtiğimiz günlerde Romanya’da düzenlenen “Devrim Kupası” turnuvasında Romanya şampiyonunu yenerek birinci olan İdriz Bislimi ile görüştü. Genç sporcuyla güzel bir sohbet gerçekleştirdik..

1.  Kendinizi tanıtır mısınız?

Benim adım Idriz Bislimi 9 Mayıs 1995 yılında Üsküp’te doğdum, 20 yaşındayım. Boks ile 5 yıldır uğraşıyorum ve aynı zamanda da öğrenciyim.

2. Boksa ilginiz nasıl uyandı?

Çocukluğumdan beri boksa karşı bir sempatim olmuştu. Küçükken Tyson, Kitchko veya bizim ünlü Arnavut boksörler Luan Krasniqi, Nuri Seferi vs. gibi boksörleri hep takip edip ve bir gün onlardan biri olmak istemişimdir. Ve bu hayalimi gerçekleştirebilmek için Üsküp Boks Kulübüyle bir adım atmış oldum.

12348444_203652849969911_2106776318_n

3. Boks sizin için ne ifade ediyor? Boks dışında başka sporlarla ilgileniyor musunuz?

Boks yeterince ağır ve erkeklere göre bir spor olduğu için seviyorum. Boks dışında herhangi bir sporla ilgilenmiyorum.

4. En son Romanya’da düzenlenen “Devrim Kupası” turnuvasında birinci yeri aldınız, bu turnuvadan söz eder misiniz?

Çok önemli bir turnuvaya katıldım. Orada Romanya’nın şampiyon boksörü ile karşılaşmam oldu. Karşılaşmada galibiyeti elde etmek biraz zor oldu ama yeteneklerimi ve koç stratejilerini kullanarak kazanmayı başardım.

12366810_203652839969912_1525997377_n

5. “Altın Gong”, “Adem Yaşari” gibi turnuvalarda ödüller kazandınız, bunları anlatır mısınız?

Üsküp’te gerçekleşen ‘’Gongu I Arte’’  turnuvasına katıldım ve orada İnglitere Şampiyonunu yenerek altın madalyayı  ve ‘Makedonya’nın en iyi boksorü’ ödüllerini aldım. Aynı zamanda Kosova, Peja’da gerçekleşesen ve çok zor bir turnuva olan ‘’Adem Jashari’’ turnuvasına katıldım. Orada Arnavutluk şampiyonunu mağlup edip altın madalyayı kazandım.

6. İdolünüz var mı?

Benim idolum Muhamed Ali’dir onun gibi olmayı çok istiyorum. Dileklerim de bu yöndedir.

7. Boks’ta hedefleriniz nelerdir?

Hedeflerim arasında Avrupa ve Dünya Şampiyonluğuna katılmak ve ikisinden de derece almaktır. Daha sonra Olimpiyatlara da katılmak istiyorum.

8. Boks sporunun içinde dayak yemek de var, aileler genelde çocuklarının boksa gitmesine sıcak bakmıyor, sizing ailenizin tepkisi ne oldu?

İlk başladığım zamanlarda ailem boksun zor ve çok  sakatlıkları olan bir spor olduğunu bilidikleri için pek olumlu bakmadı. Ama zamanla bu sporda elde ettiğim başarıları görünce desteklemeye başladılar.

12351059_203652833303246_863890709_n

9. Son olarak okuyucularımıza ne söylemek istersiniz?

Son olarak da bu ropörtaj için sizlere ve  bu başarıyı elde etmem için yardımcı olan,  emeği geçen koçlarım Naser Haruni ve Prof.Dr Blerim Saiti’ye teşekkür ediyorum. Burdan bütün gençlere tavsiyem, hangi spor olursa olsun uğraşmaları lazım. Çünkü spor kötü işlerden uzaklaştırmasından ziyade, sağlıklı ve başarılı bir hayat yaşamanız için tüm kapıları açar.

 

Aydın Davut / Time Balkan

Read Previous

Adele Türk asıllı çıktı!

Read Next

Barack Obama: Dünyanın ihtiyacı olan anlaşmada bir araya geldik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *