Hahn, 2 Şubat’ta Tekrar Üsküp’te Olacak

Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada 2 Şubat tarihinde Makedonya’ya geleceğini kaydederek, tarafların yapıcı işbriliği yapmaları gerektiğini hatırlattı.

Hahn, Twitter hesabında, “Uluslararası toplumla birlikte, Devlet Seçim Komisyonun hazırlık çalışmalarını yerinde izlemek için 2 Şubat’ta Üsküp’te olacağım” ifadelerini kullandı.

Geçen Cuma, Pırjino’da başarısız sonuçlanan müzakerelerden sonra yaptığı açıklamada Hahn, “Ülke çok zor durumda. 2015 gördüğümüz olaylar 2016 yılında da devam ediyor. Bana göre Hükümet, siyasi elit ve parlamento ülkenin ekonomisini ve Avrupa-Atlantik perspektifini etkileyen sözkonusu çok ciddi durumu dikkate almaları gerektiğini düşünüyoruz. Bugün anladım ki tüm siyasi partiler arasında, erken seçimlerin 24 Nisan’da yapılması konusunda anlaşma sağlamak mümkün değil. Ben tüm tarafların 2 Haziran / 15 Temmuz tarihinde imzalanan anlaşmaya uymalarını bekliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Read Previous

Caminin Kıblesinin Yanlış Olduğu 60 Yıl Sonra Fark Edildi

Read Next

Türk Hareket Partisi & Atilla Klinçe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *