Gümülcine’de Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu programı tehditler üzerine değiştirildi

Gümülcine’de yapılacak ‘Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’nun tarih yer ve saati, kutlamanın gerçekleştirileceği otele gelen tehditler nedeniyle değiştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yıldönümü müsabetiyle Gümülcine Başkonsolosluğunun 28 Ekim Cuma akşamı 19.00 – 21.00 saatleri arasında Gümülcine’de Cris&Eve otelinde yapmayı planladığı  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu programı tehdit telefonları gerekçesiyle değişti.

Gümülcine Başkansolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu yıllardır Cris&Eve otelinde düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ile kutlamaktadır.

TEHDİT VE GÜVENLİK SORUNU YAŞANABİLECEĞİ İDDİASI

Başkonsolosluk bu yıl da resepsiyon programını yine aynı hotelde yapmak için hotelden randevu alındı. Ancak, resepsiyonun gerçekleşmesine 3 gün kala otel yetkilileri 26 Ekim tarihinde Gümülcine Başkonsolosluğuna giderek, otelde bu yıl resepsiyonun yapılmaması için otelin ve çalışanları tehdit telefonları aldıklarını dolayısıyla bir “güvenlik” sorunu yaşanabileceğinden ötürü otelde yapılması planlanan resepsiyon programının iptal edilmesi gerektiğini belirttiler. Resepsiyon programının iptalini Başkonsolosluğa yazılı olarak da bildirdiler.

RESEPSİYONUN YERİ VE SAATİ DEĞİŞTİ

Cris&Eve oteli yetkilieri resepsiyon için otelin ve çalışanların tehdit telefonları aldıklarını belirmeleri ve resepsiyon programını iptal etmeleri üzerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu bu yıl 29 Ekim 2022 Cumartesi günü 13.00 – 15.00 saatleri arasında T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu bahçesinde yapılacaktır.

Resesiyona katılım konusunda Başkonsolos tarafından davet almış olanlara yeni yer ve saat konusunda tekrar davetiye gönderilmeyecektir. Önceden gönderilen davetiyeler gerçerli olacaktır.

Türkiye Cumhuriyet Gümülcine Başkonsolosluğu, otel programının iptali ve yeni yerin belirlenmesi ile ilgili twetter hesabından paylaşım yapıldı ve ve şunlar belirtildi:

Read Previous

Sırplardan Kosova’da abluka duyurusu

Read Next

Sırp lider Vucic: Kosovalı Sırpların yanındayız