Gümülcine’de 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği tarafından etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Batı Trakya genelinde öğretmenler katıldı.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) tarafından 24 Kasım Perşembe akşamı Rodop ilinde Egnatia Eğlence Merkezi’nde saat 18.00’da düzenlenen etkinliğe Batı Trakya’nın her bölgesinde öğretmenler ve davetli yöneticiler katıldı.  

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenler için yapılan saygı duruşuyla başladı. Ardından etkinliğe katılan öğretmenler hep birlikte öğretmen marşını söylediler.

Program daha sona protokol konuşmaları ile başladı. İlk olarak etkinliği düzenleyen Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nin başkanı Aydın Ahmet konuşma yaptı. Daha sonra Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve son olarak gecede öğretmenleri yalnız bırakmayan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu yaptı.  Konuşmalardan sonra BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet, Başkonsolos Murat Ömeroğlu’na plaket takdim etti.

DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet ise başkan Aydın Ahmet’e plaket takdim etti.  Program devamında Müzik Öğretmeni Mümin Ali ve öğrencileri sahneye çıktılar. Söyledikleri birbirinden güzel türkülerle katılımcılara mini bir konser verdiler.

Söylenen türkülerin ardından sırasıyla sahneye önce İskeçe Türk Birliği’nin yetişkin grubu çıktı ve halk oyunlarını sergiledi. Devamında Erkan Demiroğulları yönetimindeki Gümülcine Türk Gençler Birliği Halk Oyunları Ekibi sahne aldı birbirinden güzel oyunları sergilediler.  Son olarak, Gökhan Mustafa ve Tülin Hacıhalil yönetimindeki İskeçe Türk Birliği Halk Oyunları Ekibi sahne alarak 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine renk kattılar.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği tarafından düzenlene 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Muavin Konsolos Barış Çulha, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Sabık Başkan Mustafa Aliçavu, Onursal Başkan Işık Sadık Ahmet, İskeçe SYRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek, DMT Eyalet Başkan Yardımcı Tarkan Multuza, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Kozlukebir Belediye Meclis Başkanı Cengiz Şerif, Batı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi Başkanı Hüseyin Bostancı, Genel Müdür Pervin Hayrulla ve Rodop İli Bağımlılığa Karşı Önlem Alma ve Ruh Sağlığı Merkezi ORFEAS Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Mustafaoğlu katıldı.

milletgazetesi

Read Previous

Yunanistan’a kaçarken bataklığa saplandı: FETÖ’cü eski teğmen tutuklandı

Read Next

Ukrayna ile Rusya arasında yeniden esir takası yapıldı