“Gülkaya” ve “Mangal” kitaplarının tanıtımı yapıldı

Bugün Üsküp Kitap Fuar’ında Yeni Balkan Yayınevi’nden çıkan “Gülkaya” ve “Mangal” kitaplarının tanıtımı yapıldı.

Mehmed Arif / TİME BALKAN

Etkinliğe T.C. Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil, MATTO Başkanı Eyüp Kahveci, MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdür Yardımcısı Fuat Korkmaz, akademisyenler, öğrenciler ve diğer davetliler katıldı.

Kitap tanıtımı etkinliğinde M-r. Ergin Baki ve Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel’in “Mangal-Fahri Ali Hayatı Sanatı Eserleri”, Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel ve Yrd. Doç. Dr. Nazlı Rânâ Gürel’in “Gülkaya İlhami Emin Hayatı Sanatı Eserleri” kitapları hakkında konuşmalar yapıldı.

kitap1

Kitapların hazırlanış süreci, Fahri Ali ve İlhami Emin’in hayatlarından nükteler, Makedonya Türk Edebiyatı’nın geçirdiği süreçlerin ele alındığı konuşmalar katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Fahri Ali ve İlhami Emin de yaptıkları konuşmada Yeni Balkan Yayınevi’ne teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

kitap22

Yeni Balkan Gazetesi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürteza Sulooca kitap tanıtımı etkinliğinde yaptığı açılış konuşmasında çıkan yeni iki kitaptan duyduğu memnuniyeti ifade ederken genç yazarların eserlerini de içeren yeni kitapların yayına hazırlandığı müjdesini verdi.

Read Previous

İktidardaki VMRO DPMNE Genel Merkezi önünde gergin dakikalar, protestolar hükümet binası önünde devam ediyor

Read Next

Bursa Osmangazi Belediyesi Kırcaali ile kardeşlik anlaşmasını dondurdu

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *