Gruevski, birçok kişinin Makedonya’ya dönüşünden korktuğunu söyledi

Kuzey Makedonya’nın Macaristan’a iltica eden eski Başbakanı Nikola Gruevski, birçok kişinin kendisinin ülkeye dönmesinden korktuğunu söyledi.

VMRO DPMNE eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Nikola Gruevski, Sırp Gazetesi’ne verdiği röportajda kendisinin geri dönmemesi için mevcut meclisin meşgul olduğunu, bunun da kendisine göre özel çıkarlara ve korkuya dayandığını belirtti ancak isim vermedi.

Eski Başbakan Zoran Zaev’i devleti yok etmekle suçlayan Gruevski, şu anda en büyük müttefikinin VMRO-DPMNE’nin mevcut başkanı Hristiyan Mickoski olduğunu söyledi.

Zaev ve Mickoski’ye yüklenen Gruevski, ‘’”Maalesef Mickoski, Zaev’i siyasi sahnede yenmek ve siyasi zulüm yoluyla bana ve eski meslektaşlarıma yapılan haksızlığın durdurulmasına yardımcı olmak yerine, kendisine siyasi zulmü yaratan ve dikte edenin en büyük müttefiki oldu. Zaev, özellikle ulusal meselelere ilişkin görüşleri olmak üzere Makedonya’ya hesaplanamaz zararlar verdi.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Şu anda Budapeşte’de bulunan eski başbakan, cezai kovuşturmalar, suçlamalar ve cezalarla ilgili olarak, bunlarda en büyük rolün ve nüfuzun halefi Zaev’e ait olduğunu belirtti.

Read Previous

Kalkandelen’de deprem meydana geldi

Read Next

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç ile görüştü