Grubi: İlk Arnavut başbakan olma hırsım yok

Kuzey Makedonya Birinci Başbakan Yardımcısı ve Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanı Artan Grubi, ilk Arnavut başbakan olma hırsında olmadığını söyledi.

Birinci Başbakan Yardımcısı ve Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanı Artan Grubi, “Kuzey Makedonya’nın ilk Arnavut başbakanı olmak gibi bir hırsım yok, ancak 8 ve 10-d koridorlarından projelerin gerçekleştirilmesinden sonra, yani Üsküp-Blace otoyolunun inşasıyla Priştine-Üsküp-Tiran bağlantısı gibi projelerle hatırlanmak istiyorum.” diye konuştu.

Kosova televizyonu “Dukagjini”ye konuk olan Grubi, Arnavutluk başbakan adayının BDİ lideri Ali Ahmeti tarafından önerileceğini ve kendisinin “hata yapmayacağından emin olduğunu” vurguladı.

Grubi, “Bu, Ali Ahmeti’nin tabuları yıkma projesidir. Arnavut Başbakanı’nın seçilmesiyle önyargıları kırma zamanı geldi.” dedi.

Grubi, SDSM ile BDİ arasında dönemin Başbakanı Zoran Zaev ve Ahmeti’nin imzaladığı 2020 koalisyon anlaşmasıyla, Hükümetin son 100 gününde Başbakanın Arnavut uyruklu olacağının öngörüldüğünü söyledi.

Read Previous

Polonya Adalet Bakanı belinde silah taşırken görüntülendi

Read Next

AB’den K. Makedonya ve Türkiye dahil birçok ülkeden 18 yaşındaki gençlere ücretsiz tren bileti