Genç Kalemler Derneği, Yunus Emre Enstitüsü, Okçular Vakfı ve Üsküp Geleneksel Türk Okçuluğu Derneği işbirliğinde KEMANKEŞ Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu gerçekleşen açılış programı ile Gostivar’da başladı.

Programa Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Serhat Kula, Gostivar Müftüsü Sebahattin ef. Zendeli, Eğitimi Geliştirme Müdürü Zekiriya Hasip, Genç Kalemler Spor Kulübü Başkanı Raif Raif, Mustafa Kemal Atatürk Okulu Müdürü Nuri Mazlam katılım gerçekleştirdi.

Genç Kalemler Derneği adına açılış konuşması gerçekleştiren Başkan Vekili Beytullah Yusuf, “Malumunuz olduğu üzere Genç Kalemler Derneği halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda eğitim, kültür-sanat, spor ve yardımlaşma alanlarında çalışma çizgisi belirlemiştir. Bu bağlamda belirlediği dallarda ayırım gözetmeksizin, imkânlar doğrultusunda yapılabilecek en üst seviyede çalışmalar gerçekleşirmiştir.” ifadelerini kullandı.

Yusuf konuşmasının devamında, “Gostivarımıza ata sporlarımızdan biri olan okçuluğu tanıtmak ve katılımcılara farklı bir sosyal beceri kazandırmak amacıyla Yunus Emre Enstitüsü, Okçular Vakfı, Üsküp Geleneksel Türk Okçuluğu Derneği ve Gostivar ayağını yürüteceğimiz Genç Kalemler Derneği olarak Kemankeş Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu’nu bugünden itibaren başlatıyoruz. Uzun soluklu gerçekleşecek olan kursumuzun faydalı olmasını temenni ederek, bize bu imkanı tanıyan Yunus Emre Enstitüsüne, Okçular Vakfına, Üsküp Geleneksel Türk Okçuluğu Derneğine ve spor salonundan faydalandığımız Mustafa Kemal Atatürk Okuluna teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Serhat Kula yaptığı konuşmada Geleneksel Türk Okçuluğunun kursları bu yıl Üsküp ve Gostivar’da başladığını önümüzdeki dönemde Makedonya devlet kurumları ile yapılan görüşmeler neticesinde farklı bölgelerde çalışmalar yapılacağını belirtti.

Kula konuşmasının devamında, “Genç Kalemler spor alanında başarı göstermiş kardeş kuruluşumuz, kendilerinede bu çalışmalarda gösterdikleri başarılardan ötürü teşekkür ederiz. Gostivar’da yetişkinler, hanımefendiler ve çocuklar olmak üzere üç grupta kurslarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.

Açılış programının devamında söz alan Gostivar Müftüsü Sebahattin Zendeli ise Hz. Muhammed (s.a.v)’in “Çocuklarınıza üç şeyi öğretin! Yüzmeyi, koşmayı ve okçuluğu” hadisine vurgu yaparak programın açılışı münasebetiyle duada bulundu.

Önceki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 1.289 hasta tedavi ediliyor

Sonraki Haber

Sokağa çıkma yasağına 28 kişi uymadı