Halkbank AD Skopje’nin Gostivar Belediyesi’ne bağışladığı Gostivar Şehir Parkı’ndaki Halk Corner bugün kullanıma açıldı.

Yeni Halk Corner, çevreyi korumayı ve iyileştirmeyi, toplumda sağlıklı alışkanlıklar oluşturmayı, çevre bilincini ve çevreyi korumayı amaçlayan HalkEco platformunun faaliyetleri arasında yer alıyor.

Halk Corner, yeni yeşillik, kentsel ekipman ve aydınlatma ile donatıldı, ayrıca fıskiye kullanıma sunuldu ve böylece Gostivar’ın en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Şehir Parkı’nın peyzajını daha da güzelleştiren modern bir koşeye sahip oldu. 

Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, Gostivar Belediyesinin Şehir Parkı’nda Gostivar halkının yararlanabileceği güzel bir köşenin oluşturulmasını sağladığı için, sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak Halkbank’a teşekkür etti.

Halkbank Genel Müdürü Sayın Bilal Sucubaşı’ya göre, bankanın sosyal sorumluluk gündemindeki önceliklerden biri, sağlıklı yaşam tarzlarına ve çevrenin korunmasına katkıda bulunan faaliyetleri desteklemektir.

Sucubaşı burada yaptığı konuşmada, “Şehir parkı kesinlikle Gostivar’ın en güzel yeri, adeta yeşil bir vaha, yürüyüş, dinlenme ve vatandaşların eğlenmesi için ideal bir yer. HalkEco platformunu oluşturduğumuz, sosyal sorumlu faaliyetlerimiz ile sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek ve doğanın korunmasına katkıda bulunmak için çalışan bir banka olarak, Gostivar’da insanların keyifle vakit geçirebilecekleri, boş zamanlarını geçirecekleri, nice güzel anlar, dostluklar getireceğini umduğumuz, nice anılar biriktirecek bir yer olacak bir köşe düzenlemeye karar verdiğimiz için memnuniyet duymaktayız.  Aynı zamanda Gostivar halkını HalkEco uygulamasını kullanmaya davet ediyorum çünkü bu şekilde hep birlikte doğaya katkıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Halkbank AD Skopje, ilk eko banka olarak, vatandaşları daha fazla fiziksel aktiviteye teşvik etmeyi amaçlayan HalkEco mobil uygulamasını geliştirmiş ve bu aktivitelere karşılık olarak banka ağaç dikme faaliyetlerinde bulunmuştur. Şu anda Halkbank AD Skopje’nin diktiği ağaç sayısı 27 bini aştı.

Geçen yıl Üsküp’teki Şehir Parkı’ndaki 19 köprünün yeniden inşasının gerçekleştirildiği, ardından Üsküp semti Aerodrom’da bir eko otobüs durağının kurulduğu, Kruşevo’da bir yaya köprüsünün yeniden inşa edildiği ve Leptokariya’da bir Halk Corner’in kurulduğu HalkEco platformunu genişlettik.

Platform çerçevesinde, geçen yılki HalkEco Kronometre 10KM, bu yılki HalkEco Üsküp Koşusu 10KM ve bu yıl ikinci kez 8 Eylül’de Mavrovo’da gerçekleştirilecek olan bisiklet kronometre yarışı Halk Velo Green’in bankamız tarafından organizasyonuna destek verildi.

Halkbank ayrıca,  önümüzdeki beş yıl içinde gezegene 100 milyon ağaç dikmeyi hedefleyen Mastercard’ın “Priceless Planet” küresel girişimine katılan bölgedeki tek banka oldu.  

Önceki Haber

Afganistan’dan dört Kosova vatandaşı tahliye edildi

Sonraki Haber

ABD ve AB, Karadağ’da tansiyonun düşürülmesini istiyor