Gostivar Belediyesi meclis üyelerinden Türkiye ziyareti

Gostivar Belediyesi meclis üyelerinden oluşan heyet Türkiye’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Türk Demokratik Partisi’nden (TDP) konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gostivar Belediyesi’nin Türk Demokratik Partisi (TDP) Meclis Üyeleri Raif Raif, Ersin Kerala ve Ganimet Melan girişimleriyle Meclis Başkanı Valbon Limani’nin heyet başkanlığındaki meclis üyeleri heyeti Türkiye’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretin birinci gününde yardımlaşma ve eğitim olmak üzere Gostivar’da önemli çalışmaları bulunan Edirne merkezli Mimar Sinan Vakfı ziyaret edilmiştir. Gostivar’dan gelen meclis üyeleri vakıf kurucu Başkanı Hasan Gümüş’le görüştükten sonra T.C. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ı makamında ziyaret etmişlerdir. Aynı gün Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığının Edirne Ofisi de ziyaret edilmiştir.

Heyet, çalışma ziyaretinin ikinci gününde ise görüşmelerine İstanbul’da devam etmiştir.

Gostivar Meclis Üyeleri’nden oluşan heyet ilk olarak İstanbul’un tarihî ilçesi Beyoğlu Belediye Başkanı ve Okçular Vakfı Genel Başkanı Haydar Ali Yıldızla makamında görüştüler. Ardından heyet Eyüpsultan Belediye Meclis Üyeleri Gostivarlı hemşehrilerimiz Cengiz Çup, Zehra Purde ve Ayhan Uygur ile görüştüler. Görüşmede Rumeli Balkan Federasyonları Başkan Yardımcısı Şani Serbest de hazır bulundu.

Gostivar Belediye Meclis Başkanı Valbon Limani ve Gostivar Belediyesi Meclis Üyemiz ve Belediye Meclisi Uluslararası İş Birliği Komisyonu Başkanı Raif Raif’in başkanlığındaki heyet en son Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’i makamında ziyaret etmiştir.

Heyet ayrıca İstanbul’daki resmî görüşmelerinin yanısıra tarihî yarımada kültürel inceleme gezisine de katılmışlardır.”

Read Previous

Kuzeybatı Bulgaristan’da arkeolojik kazılar tarihe ışık tutuyor

Read Next

Beyoğlu’nda patlama meydana geldi