Bugün Türk öğretmenleri arasında Gostivar Belediye Lisesinde gerçekleşen toplantıda uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim konusu ele alındı.

Toplantıya katılan tüm öğretmenler oy birliği ile eğitime yüz yüze devam etme hususunda hemfikir olduklarını dile getirdi.

Gostivar Belediye Lisesi Girişim Heyeti tarafından yapılan açıklamada, yoplantıda aynı zamanda velilerin yazılı ve sözlü ifadelerinin, yüz yüze eğitime başlanması yönünde olduğuna dair sınıf öğretmenleri ve Türklerden sorumlu yardımcı müdür de delillerin mevcut olduğu belirtildi.

Toplantıda yakın gelecek ile ilgili yol haritası çizildi ve yarından itibaren Türk öğretmenlerinin yapılacak toplantının devamında bütün medya kuruluşlarına bilgi sunacakları kaydedildi.

Açıklamada, Gostivar Belediye Lisesi Türk öğretmenleri, 1965 yılından bu yana varolan düzeni sürdürmek maksadıyla Türk insanının örf ve adetlerini göz önünde bulundurarak gelecek nesilleri uzaktan eğitim köleliğinden kurtarmayı hedefliyor.

Son olarak uzaktan eğitimin gerçekleştirmesi için, Türk insanının ekonomik ve sosyal durumunun uzaktan eğitime müsait olmadığı herkes tarafından bilinmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Son 24 saatte 194 yeni vaka, 2 ölü

Sonraki Haber

Shkupi’de ikinci Ümit Karan dönemi